Tallink vähendab koroonaviiruse testimise pardateenuse mahtu Tallinna-Helsingi liini süstiklaevadel

Tallink Megastar. Foto: Tallink

Tallink vähendab alates esmaspäevast, 21. veebruarist 2022 oma Tallinna-Helsingi liini shuttle laevadel Star ja Megastar pardateenusena pakutava koroonaviiruse antigeenitestimise mahtu. Nõudlus testimisteenuse järele, mida ettevõte on seni pakkunud igapäevaselt oma shuttle teenust pakkuvate süstiklaevade kõikidel väljumistel alates 2021. aasta kevadest, on vähenenud tulenevalt riikide vaktsineerimisnäitajate tõusust, mis on omakorda tinginud ka reisipiirangute leevenemise.

Koroonaviiruse antigeeni kiirtestimise pardateenus, mida pakutakse koostöös tervishoiuteenuseid vahendava ettevõttega Farmatar, on saadaval nüüdsest pühapäeviti laeva Star väljumistel vahemikus kl 10.30 kuni 22.30 (testimisteenust ei pakuta kl 22.30 väljumisel) ja laeva Megastar pühapäevastel väljumistel alates kl 13.30 ja esmaspäeviti esimesel väljumisel Tallinnast kl 7.30.

„Viimase aasta jooksul oleme oma süstiklaevade pardal teinud üle 75 000 antigeeni kiirtesti koostöös partnerettevõttega Farmatar. Nõudlus teenuse järgi on olnud suur ja meie klientide tagasiside põhjal ka suureks abiks neile reisijatele, kes vajasid väljastatud testitõendiga kindlust, et neile on tagatud stressivaba sissepääs nii Eesti kui Soome rangete reisipiirangute tingimustes. Reisipiirangute tippajal tegime 200 testi ühe väljumise kohta laeva kohta, kokku kaheteistkümne väljumise peale 2400 testi päevas. Seda on arvatavasti rohkem kui möödunud aastal keskmiselt ühe testimispunkti kohta päevas enamuses Eesti testimispunktides,” ütles Tallink Grupi kliendikogemuse valdkonna juht Age Vanajuur.

„Seoses sellega, et reisipiirangud on viimase kuuga leevenenud ja kuna enamikel meie regiooni klientidel on juba olemas nõutavad alternatiivsed koroonaviiruse tervisetõendid, mis võimaldavad reisimist ja riikidesse sisenemist, on nõudlus meie pardateenuse järgi hakanud vähenema, ning oleme otsustanud, et vähendame pakutava teenuse mahtu oma laevadel. Samas on Farmatar hiljuti avanud testimispunkti Tallinna Sadama D-terminalis, mis tagab, et testimisteenus on endiselt lihtsasti ja mugavalt kättesaadav neile, kes seda vajavad,” lisas Vanajuur.

Tallinna Sadama Vanasadama D-terminalis asuv testimispunkt on avatud pühapäevast reedeni, kl 9.00-21.00, ja laupäeviti kl 9.00-19.00.

Juhul kui nõudlus ja vajadus testimisteenuse järele Tallinki laevade pardal peaks taas kasvama, tõstab ettevõte taas pardateenusena pakutava koroonaviiruse testimisteenuse mahtu.

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.