Viking Line võttis esimesena Läänemerel kasutusele digitaalsed mobiiliga kajutivõtmed

Viking XPRS.

Viking Line on esimene Läänemerel tegutsev laevafirma, mis võttis kasutusele digitaalsed kajutivõtmed. Viking Line Clubi kliendid saavad kasutada Viking Line’i mobiilirakendust võtmena kajutisse sisenemisel. Tingimuseks on, et kõik sama broneeringuga reisivad inimesed oleksid Viking Line Club´i liikmed.

Digitaalsete kajutivõtmete eesmärk on muuta reisimine lihtsamaks. Reisijatel on võimalik rakenduse kaudu reisile registreeruda ning saadud QR-koodi abil nii laevale kui ka kajutisse siseneda.

Digitaalne võti on keskkonnasõbralik, sest vähendab vajadust papist võtmekaartide järele.

Tallinna–Helsingi liinil sõitev Viking XPRS oli 7.–24. jaanuarini 2020 hoolduses. Lisaks uuele digivõtmete süsteemile uuendati sel ajal ka osa laeva restorane. Viking XPRS on esimene Viking Line’i laev, mis testis digitaalseid võtmeid. Järgmisena võetakse mobiilsed kajutivõtmed kasutusele uuel laeval Viking Glory 2021. aastal.

"Meie kliendid tervitasid uusi digitaalseid võtmeid," sõnas Viking Line’i projektijuht Sten Smeds. "Lähiaastate eesmärk on tuua kajutite digitaalsed võtmed kasutusele kõigil meie reisilaevadel. Muidugi on endiselt võimalik reisida ka traditsioonilist võtmekaarti kasutades, sest kõigil pole nutitelefonide kasutamise võimalust," lisas Smeds.

Reisijad saavad digitaalsed kajutivõtmed, kui logivad sisse Viking Line’i mobiilirakendusse. Rakenduse saab iOS-i ja Androidi operatsioonisüsteemidega mobiilidesse tasuta alla laadida.

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.