Orkaan Irma: loodusjõudude jõudemonstratsioon Kariibidel ja Floridas

Orkaan.

Floridasse ei reisi ilmselt praegu mitte keegi, kuid paljud on seal ootamatult lõksus. Mõned kruiisifirmad panid reisijad maha just orkaani eel Florida suurlinnades, kust teised paaniliselt lahkuvad.

Kui vaadata erinevaid kaarte ja pilte, siis on lahkumine näha. Lennukid väldivad piirkonda, laevad on kas sadamas tormivarjus või mõnedel Kariibi saartel ka kaldale uhutud, Google Mapsi kaartidel on tohutud ummikud, mis kulgevad põhja suunas. Loomulikult ei ole kohalikel turismiesindajatel muud soovitust kui kaduda nii kaugele kui võimalik, ehkki võimalusi selleks on aina vähem.

Flightradar orkaan Irma piirkonnast.
Flightradar24 pilt orkaan Irma piirkonnast.

Marinetraffic.com orkaan Irma kandis.
Marinetraffic.com kaart orkaan Irma piirkonnast.

Praeguseks on orkaan Irma neljanda kategooria orkaanina jõudnud Miami ja Havanna vahele, pilt on umbes selline (Ventuski ilmaradarilt):

Orkaan irma

Sellega aga looduse üllatused ei piirdu. Mõni päev tagasi ähvardasid koguni kolm orkaani sealset piirkonda:

Orkaan Irma ja teised orkaanid.

Turistidele, kes olid Kariibi mere kruiisil, mõjus halva üllatusena see, et nad jäeti maha just Miamis, kust kõik kohalikud elanikud lahkusid tormi eest. Muidugi tuli nüüd ka neil lahkuma asutada end taevasse kerkivate hindadega lennupileteid ostes ja lennufirmade massilise lendude tühistamise olukorras. Osadele otsiti ka hotellimajutus, sest lennata polnud enam võimalik.

Näiteks mõnede USA kohalike lendude hinnad Floridast kerkisid kümnekordseks:

Rahvast evakueeritakse Miamist ja Tampast ning merepinna suhtes väga madalatelt aladelt ümbrusest kruiisilaevade, transpordilennukite, rongide ja bussidega, maanteedel lahkutakse pikkades ummikutes. Kruiisilaevad, mis on reisijad Miamis maha pannud, ei jää Floridasse sadamasse ootele, vaid nendega evakueeritakse kohalikud töötajad kaugemale põhja poole.

Siin on Google Mapsi liiklusinfo kaart kohalikest tänavatest eile (praegu on seal varahommik):

Google Maps

Irma on teadaoleva ajaloo suurim orkaanFloridas, selline on tema võrdlus 1992. aastal möllanud Andrew´ga:

Ka turismitööstusele on orkaan suurima mõjuga ajaloos: kruiisifirmad, lennufirmad ja hiljem ilmselt ka hotelliettevõtted kannavad kohapeal tohutuid kahjusid. Suuremad kruiisifirmad on sel nädalal algama pidanud kruiisireisid enamuses tühistanud ja osa reise on varem lõpetatud Miamis, et mitte orkaani teele sattuda. Lennufirmad on juba ära jätnud 7500 reisi, aga orkaan pole veel kohale jõudnudki.

Asukoht

27.950575, -82.4571776

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.