Ka telkimiseks on oma AirBnB laadsed keskkonnad

Telkimiseks on oma broneerimiskeskkonnad. Foto: (CC) Pixabay / Pexels

AirBNB on kõigle juba teada - saab leida ahjutaguseid tube või villasid ja kõike sinna vahele jäävat, et nautida või kannatada kohaliku elaniku väljapakutavat soodsat öömaja. Kuid on olemas ka telkimise AirBnb. Näiteks Tentrr - puhtalt USA-keskne telkimisplatside jagamise sait või Hipcamp - taas USA-keskne. Millal tulevad ülemaailmsed laagripaltsi jagamise saidid?

Tentrr pakub luksuslikku telklaagriteenust - igas laagriplatsis peab olema täisvarustuses suur telk, kus saab püsti olla ja puit-terrass, lai (hotellide mõistes Queen-sized) õhkmadrats, kaks puit-tugitooli, ettevalmistatud lõkkease ja mobiilne kuivkäimla. Ning loomulikult privaatsus. Keegi ei tohi sattuda laagrilise vaatevälja (soovitavalt) ja talle tuleb tagada täielik privaatsus, nii et saaks kasvõi paljalt ringi lipata. Niisama juhuslikes kohtades telki püsti ajades ei saa ju selles kunagi kindel olla.

Wall Streetilt laagriplatsi-äri tegema läinud Tentrri omanikud saadavad liituva maaomaniku juurde oma skaudi, kes esitab mingid standardküsimused: "kas naabreid on näha-kuulda või maanteed?", "Kas lähedal on ujumiskoht?" ning loomulikult "Kas laagriplatsil võib paljalt ringi lipata?".

Pildil on tüüpiline Tentrr-i laagriplats, mis on maaomanikult renditud ja veebikeskkonna kaudu huvilistele välja renditud. Tenrril on ka mobiiliäpp. Maaomanik maksab esimest korda 1500 dollarit varustuse ülespanemise eest, kuid teenib hiljem 80% tulust. 

Samamoodi toimib Hipcamp, mis pakub ligi 200 tuhat laagripaika USA-s. Keskmine ühe öö hind on 50 dollarit ja Hipcamp soovitabki küsida kõrgemat hinda kui ümbruskonna "ametlikel" telkimisplatsidel, sest eraomaniku maa pakub suuremat privaatsust. Komisjonitasu vahendajale on 10%.

Kas meil ka midagi sellist juba on? Tundub, et mitte. Aeg on esimene startup käima lükata. Suvel on ju RMK telkimisplatsid täis ja tuleb oma varustus kaasa võtta.

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.