Eestlased lendavad järjest enam reisile odavlennufirmadega

Lennujaamas.

Eestlased reisivad järjest sagedamini lähematesse sihtkohtadesse Euroopa piires, mistõttu peamiseks kriteeriumiks lendude valimisel on saanud piletite hind, mida kinnitab odavlennufirmade kasvav populaarsus. Wris Reisibüroo juhatuse liikme Krista Esta sõnul reisivad eestlased sagedamini kui varem ning populaarsemaks on muutunud lähemad sihtkohad Euroopa piires, kuhu odavlennufirmaga on kerge ja odav lennata. „Võrdlemisi palju tehakse lühemaid, nii-öelda pika nädalavahetuse reise lähematesse sihtkohtadesse. Näiteks hetkel eriti populaarsed on Euroopa suurlinnad London, Dublin, Barcelona ja Bergamo Itaalias,“ kommenteeris Esta.

Esta sõnul on odavlennufirmade kuvand aastatega paranenud ning ei erine enam oluliselt tavalennufirmadest, mistõttu küsitakse reisibüroolt järjest enam just odavlennufirmade pileteid. „Odavlennufirmade põhiliseks eeliseks on alati olnud madalam hind, kuid ka ühendus väiksemate ja rahulikemate lennujaamadega. Kuna viimasel ajal pöördutakse meie poole sooviga just odavlennufirmade pileteid osta, siis nüüdsest on ka meie e-poest võimalus osta suuremate ja usaldusväärsete odavlennufirmade Ryanair, Easyjet, Wizzair ja Norwegian lennupileteid,“ ütles Esta.

Esta lisas, et järjest enam soetatakse lennupileteid online-keskkondadest, mille puhul on oluline veenduda, et piletite vahendajaks on usaldusväärne ettevõte. „Vahendajal peab olema Rahvusvahelise Lennutranspordi Ühenduse IATA poolt antud õigus lennupileteid väljastada. Vastav õigus tähendab, et reisijal on turvaline osta lennupileteid antud ettevõtte online-keskkonnast, sest vastutus reisija ees on bürool ning büroo on kohustatud teavitama reisijat võimalikest lennugraafiku muutustest ja pakkuma igakülget ja operatiivset kliendituge,“  kommenteeris Esta.

Esta sõnul võiks lennupiletite internetist ostmisel eelistada kodumaiseid reisibüroosid, kuna nende puhul kaitseb reisijat lisaks tarbijakaitseseadus. „Kindlasti on plussiks ka võimalus asju ajada emakeeles,“ lisas Esta. 

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.