Kaks-ühes matk Jussi järvedelt Paukjärvele

Jussi nõmmel ja järvede ääres oleme ennegi käinud. Kuid sealt edasi Paukjärveni pole matkanud, kuna autoga tulles on alati vaja auto juurde tagasi saada. Niimoodi aga algab ja lõpeb retk erinevas kohas. Seekord sai looduse Omnibussiga aga Jussi järvede juurde maha ja buss korjas hiljem Paukjärve juurest parklast peale. Kokku tuli rännakut 12 km.

Kitsast Koersillast ATV-d üle ei saa. Jalgrattad aga küll. Pikk sirge tee viib Jussi nõmmeni. Pööra vasakule, on huvitavam kulgeda Jussi nõmme mägedes, nähes avaraid vaateid üle lagendiku, mille kunagi tekitas nõukogude sõjavägi. Siin võeti mets paha ja pommitati nii maa pealt kui õhust. Pommilehtrid on siiamaani alles, leidub ka mõni pommikest. Nõmme enam metsa kasvada ei lasta, sest selline kanarbikulagendik on väga iseloomulik Põhja-Soomele. Nüüd on meilgi tükike sellist maastikku. Regulaarselt käiakse kasvavat võsa maha võtmas.

Nõmmelt pöörame liivateele ja natuke tagasi, siis järvede poole. Esimene on Linajärv.

Edasi tuleb arvestada natuke turnimisega jääaja-järgsetel voortel. Need on tegelikult ammused jõesängid, kuhu kogunes kruus ja muu sete. Orud kahel pool olid sulavate jääpankade asemed.

Peale Väinjärve suundumegi juba Paukjärve poole, kuid enne põikame järve taha, kus leiab väikese Metstoa järve koos suvemaja betoonvundamendiga. Paukjärve taga on vaatetorn, edasi saab põigata põhja poole jäävasse Kõnnu Suursoosse.

Tagasi Soodla jõe äärde jõudes on läbitud 12 km.

Vaata videot suuremalt:

Vaata kaarti suuremalt:

Asukoht

59.360434909137844, 25.6885333657101

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.