Finnair avab lennuliini Hiina suurlinna Xiani

Finnair vallutab aina uusi sihtkohti ja tahab ampsata olulise osa Euroopa lennureisidest Hiinasse. Alles see oli, kui avati liin maailma suurimasse linna Chongqingi, nüüd on oodata otselende Helsingist Xiani, Hiina tsivilisatsiooni hälli.

Finnair alustab lausa esimese Euroopa lennufirmana regulaarlendudega sellesse Hiina suurlinna. Lendudega alustatakse 2013. aasta juunis ning need väljuvad Helsingist kolm korda nädalas ning toimuvad suvehooaja lõpuni, 26. oktoobrini.

2013. aasta juunis alustab Finnari lendudega ka Vietnami pealinna Hanoisse. Mõlema sihtkoha lisandumine on jätkuks ettevõtte jõulisele Aasia strateegiale. “Oleme väga uhked, et Xiani on meie viiendaks sihtkohaks Hiinas,” ütles Finnairi juht Mika Vehviläinen. “Hiina majandus näitab jätkuvalt jõudsat kasvu, mis toob kaasa suurenenud nõudluse Euroopa ja Hiina vahelisele lennuliiklusele.”

Finnair tegi oma esimesed lennud Hiinasse 1988. aastal, alustades regulaarlendudega Pekingisse.

Esimene lend Xiani toimub 14. juunil 2012. Helsingi–Xiani lende opereeritakse Airbus 330-300 tüüpi lennukitega.

Lennuplaan on järgmine:

  • Tallinn – Helsingi 14:45 – 15:20
  • Helsingi – Xian 17:40 – 6.30(+1 päev)
  • Xian – Helsingi 10:35 – 14:15
  • Helsingi – Tallinn 16:55 – 17:30

Lend Tallinnast Xiani kestab kokku 10 tundi ja 45 minutit. Lennud hakkavad toimuma teisipäeviti, reedeti ja pühapäeviti. Tagasilennud esmaspäeviti, kolmapäeviti ja laupäeviti. Suvehooajaks on olemas ka ühendused Tartu ja Xiani vahel.

Xian on ligi 8 miljoni elanikuga metropol, mis asub kesk-loode Hiinas, 1160 km kaugusel Pekingist ning mida peetakse Hiina kosmose- ja tarkvaratööstuste keskuseks. Tegemist on ühega Hiina neljast ajaloolisest pealinnast, mida ajaloolased kutsuvad Hiina tsivilisatsiooni hälliks.

Xian on ennekõike tuntud oma maailmakuulsate Qin Shi Huang dünastia aegsete terrakota sõdalaste poolest. Rohkem kui 8000 sõdalase kuju saab näha 40 kilomeetri kaugusel linna keskusest.

2012. aasta esimeses pooles alustas Finnair otselendudega Chongqingi, teise Hiina sisemaa megalinna. Lisaks korraldab Finnair otselende Pekingisse, Shanghaisse ja Hong Kongi ning sellistesse Aasia sihtkohtadesse nagu Bangkok, Delhi, Hanoi, Nagoya, Osaka, Sõul, Singapur ja Tokyo.

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.