Finnair müüs Eestis lennureise 18% rohkem

Põhjamaade parimaks lennuettevõtteks (Skytrax 2011) nimetatud Finnair müüs eelmisel aastal Eestis 18% rohkem lennureise. Ettevõte kasvatas käivet eeskätt Kaug-Ida ja Aasia lendude suunal, kus populaarseimaks sihtkohtadeks olid Singapur ja Bangkok.  Baltikumis kasvas Finnairi lennupiletite müük ühtekokku 28%.

Balti riikide müügijuhi Guerman Tyvoniouki sõnul tagasid müügikasvu uued lennuliinid Kaug-Ida regiooni ja Singapuri. “Eelmise aasta mais avatud Singapuri otseliin on muutund eestlaste jaoks populaarseks sihtkohaks, kuhu minnakse nautima mõnusat kliimat, head kööki ja kirevat Aasia kultuuride gammat,” ütles ta ning lisas, et regulaarlendude arvu suurenemine Hongkongi suunal on toonud palju kliente üle ka konkurentidelt. “Finnairi eesmärk on kasvada Põhjamaade suurimaks Aasia lendusid pakkuvaks ettevõtteks ning Baltikumis oleme saavutanud eestlastele, lätlastele ja leedulastele kõige kiirema lennuühenduse pakkuja staatuse nii Aasiasse kui Põhja-Ameerikasse,” lausus Tyvoniouk.

Lisaks Aasiale on eestlaste seas populaarseks lennupiletid Põhja-Ameerikasse ja Austraaliasse. “KanadaAustraalia, Uus-Meremaa ja Eesti vahel sõlmitud viisakokkulepe (working holiday) annab noortele võimaluse mugavalt viibida ja töötada üks kuni kaks aastat teises riigis,” rääkis Tyvoniouk ning lisas, et üha sagedamini ostetakse noorte poolt Torontosse ja Austraalia suurlinnadesse ühe otsa lennupiletid.

Käesoleva aasta osas on Finnairi müügijuht optimistlik. “Finnairi ja Flybe ühisfirma Flybe Nordic on avanud mitmeid uusi sihtkohti Tallinnast ja Tartust, mis annab võimaluse ka Lõuna-Eesti inimestel mugavalt läbi Helsingi maailma reisida,” ütles Tyoniouk ning lisas, et juba kevadel avab Finnair esimese Euroopa lennufirmana otseliini Hiina ühte kiireimalt arenevasse linna Chongqing, millel on suurepärased ühendused nii Tallinnast kui ka Tartust. “Meie eeliseks Baltimaades on asukoht, kus pakume kõige kiiremat ühendust Aasia ja Ameerika suunal,” usub Tyvoniouk Finnairi edusse Eestis.

Tyvoniouk lisas, et järgmisel kuul lisandub Finnairi reisijate jaoks India erinevatesse sihtkohtadesse rohkem võimalusi, kuna Oneworldi lennufirmade liiduga, kuhu ka Finnair kuulub, liitub India 5-tärni lennufirma Kingfisher. “Ühinemine toob Finnairi klientidele kaasa mugavamad ja soodsamad ühendused kogu India piirkonda, sealhulgas populaarsetesse sihtkohtades nagu Mumbai, Hyderabad, Jaipur ja Kathmandu,” lisas ta.

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.