Kanada

Kõik reisilood Kanadast üldiselt.
Hotellibroneering Ottawas ja mujal.


Pandeemiajärgne koristus: lennukites hakkavad liikuma UV-desinfitseerimisrobotid

Pandeemia on ka lennunduse koristamisvõtteid oluliselt muutnud. Nii nagu ilmusid Hiinas koroonahaiglatesse esimesed UV-kiirguse ja osooniga ruume puhastavad robotid, nii tulevad need samad desinfitseerimis-seadmed ka lennukisalongidesse.

Kuna kasutatakse inimesele kahjulikku UV-kiirgust (UV-C), mis võib rikkuda rakustruktuuri ja RNA-d, siis käib selline UV kiirgusega "koristamine" siis, kui ruumis pole inimesi. Robot kiirgab viirusi ja baktereid surmavat valgust kõigisse nähtavatesse nurkadesse.

Maailma pikim matkarada sai valmis

Augusti lõpus sai valmis maailma pikim matkarada - Kanada idarannikult läänerannikule. Nüüd on kõik jupid 100% koos, lisaks saab veel mõnes kohas läbida mitu haru.

24 000 km pikkune rada läbib 13 provintsi ja erinevaid maastikke: linna-, metsa-, põllumajandus-, mägi- ja tasandikumaastikke. Kokku läks aega selle tee tegemiseks 25 aastat.

Päris jala siiski rannikult rannikule ei saa, kuid autot pole ka vaja. 26 protsenti on rajast n-ö veetee, seega kanuu või kajakk võib olla vajalik. 

Da Vinci ideed elavad - esimene tiibu lehvitav lennuk rebis maast lahti

Inimjõul liikuv ornithopter ehk tiibu lehvitav mootorita lennuk on lõpuks valmis saanud. Toronto Ülikoolis valminud ülikerge lennuk saavutas üle saja meetri pikkuse lennukauguse ja seega võib öelda, et tiibu lehvitades on võimalik inimesel lennata. Sama ideed on välja pakkunud ka keskaegne leidur Leonardo da Vinci 1585. aastal, kuid seni pole tema ideed töötava prototüübiga tõestatud. Tema üks teine idee - helikopter aga on juba ammu töös.

Kanada: olulist reisiks

Click for Toronto, Ontario Forecast

Ajakiri Canadian Escape, esinumber (1/1, jaanuar-veebruar 2003)

Mida on huvitav teada?

  • Enamus kanadalasi elab tunni tee kaugusel 49ndast paralleelist ehk piirist USA ja Kanada vahel.
  • Elanikke - ligi 30 miljonit.
  • Pealinn: Ottawa.
  • keeled: inglise, prantsuse.
  • Prantsuse turistid külastavad Kanada prantsuskeelset osa Quebecit, britid suunduvad põhja jääkarusid vaatama, sakslased ja jaapanlased kolavad lääneranniku loodusparkides ja mägedes, pealiskaudne turist ei jõua Niagara joast kaugemale.
Asu Kanada teemat jälgima

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.