[Reisijututoa list] Suve keskel mere taga ja mandril

17. juuli on enam-vähem suve keskpaik, nii et miks mitte jälle selle puhul uudiskiri välja saata. Pühapäev keset juulit tähendab ju seda, et valdav enamus praegu kas puhkab, on oma puhkuse viimasel pühapäevasel õhtul valmistumas taas tööleminekuks või pakkis juba reedel asjad ja kadus, sest esmaspäev on puhkuse esimene päev. Meie aga töötame. Ja tegemistest kohe lähemalt.

1. Matkarada Viru rabas – „Vana Toomase“ juurest esimene väljasõit.

Mõned päevad tagasi oli Tallinnas rekord – üle 9000 kruiisituristi. Moodustab mitu protsenti Tallinna elanikkonnast. Aga ega nad eriti vanalinnast kaugemale jõudnudki oma poolepäevase peatuse jooksul. Kuhu aga suunata välisturist, kui tal tekib ketserlik mõte Tallinnast välja minna? Ja loodust näha? Üks üsna kindel valik ongi Viru raba. Ja mitte ainult välisturistile, ka kodumaisele kiireks rabamatkaks. MTÜ Reisijutud on seda katsetanud ja Hong Kongi külalised ütlesid: nagu Botswanas. Piisavalt kerge, piisavalt vaheldusrikas. Vaatetorn. Järvekesed. Isegi ujumiskoht ja turbaväljad. Tegelikult oli see rada kaardistatud juba varem, aga kuhugi ajaloo arhiividesse vanas veebis kadunud. Nüüd on kõik olemas ka matkaradade teema all.

2. Teaduse suvekool tuleb sumedate suvelõpuöödega.

Kuigi rannapuhkus teaduse imelisse maailma vaevalt et mõtted viib, tasub sumedateks augustiöödeks vaim valmis panna iga-aastase Teadus.ee suvekooli jaoks. Seekord avardatakse maailma elu müsteeriumide ümber. Nagu ikka, jääb samasse aega ka muinastulede öö.

3. Ümber Ülemiste – koos kõrvalepõikega Nõmmele von Glehni juurde.

Veel GPSi mälukaardi varasalvest – rohkem kui aasta tagasi sai kaardistatud uus ümber Ülemiste rattarada, mis varasemaga võrreldes on veidi muutunud – järve taga ei pääse enam niisama lihtsalt üle kanali vana silda mööda, mis oli ehitatud gaasitrassi peale. Puust sild on lihtsalt lagunenud. Aga Reisijutud.com-i rajaleidjad leidsid veidi Rapla poole jääva ATVde ja muude matkasellide paneelsilla, mis üle sama kanali viib ja ümber järve matkaraja otsad taas kokku seob.

4. Kultuuri miljon millimeetrit.

Tallinn on kultuuripealinn, ehkki seda tavainimene iga päev ei pruugi märgatagi. Aga kuskil on inimesed, kes seda kõike organiseerivad. Organiseerisid nad siis ka ühe kilomeetri kultuuri – rada, mis kulgeb Tallinna mereäärt pidi ja tutvustab kultuuri. Ehkki kultuuri ja kultuurituse vahekord on veel lahtine, on raba täitsa läbitav. Sama läbitav, kui mõned aastad tagasi, kui sama teekonda Reisijutud.com koos kirjanik Rubeniga läbis. Seekord, nagu viimasel ajal kombeks, filmisime ka kõik üles. Vaata kaarti, videot ja kirjeldust, kõike.

5. Androidiga matkajatel muretum.

Tehnoloogia on see keeruline asi, millega reisil olles, kohvrid näpus võõras keskkonnas eriti jännata ei viitsi. Androidiga telefonide omanikele tegi Google selle mässamise natuke lihtsamaks. Nimelt saab nüüd uue Google Mapsiga kuni kümme 10x10 miilist ruutu kaardist oma telefoni salvestada, et kalli andmeside asemel hiljem ringi rännates telefoni salvestatud kaarte kasutada. Igati mugav. Loodetavasti kaovad hiljem ka 10x10 miili piirangud.

6. Aegna lääneosa matkarada.

Tegelikult on Aegnast juba Reisijututoa matkaradade varamus mitu rada salvestatud. Lääneosasse pole aga ei siinkirjutaja ega kaaskirjutajad kunagi eriti sattunud. See valge laik lahenes nüüd. Lisaks videole taas teekond kaardil ja lühike kirjeldus, mis ütleb, et nagu oletada võis, on läänerada pisut igavam kui idarada, mis siis, et see-eest lühem. Sääski on rohkem ja võsa ka, aga siiski leiab rannikult põnevaid kohti. Laevavaatlejatele on läänerannik Aegnal kindlasti huvitav.

7. Suurupi panga all.

Suurupi on taas koht, kus Reisijututoa inimesed on varem käinud, aga mitte kirjeldatud lõigul. Videokaamera oli see kordki kaasas ja luulelised reisiseltsilised ka.

Muide, reisilistist operatiivsemad teated käivad ka Reisijutud.com-i rahulikul Facebooki lehel. Seal on poolteistsada fänni, kuna ühtegi liitu-ja-saad-tasuta kampaaniat pole me (veel?) teinud. Aga sellegipoolest – sõpradele võib ikka soovitada ja „jagatud“ ei pea kuskil ütlema (ja Google + sotsvõrgus on ka juba oma ring – kirjuta ja liitu) :)

--
Selle kirja said kõik Reisijututoa reisilisti liikmed.

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.