Lonely Planet soovitab: TOP 10 riiki aastal 2011

Nagu iga aasta, kogub tuntud reisiraamatute kirjastaja Lonely Planet oma seljakotirännikirjanike arvamused üle maailma kokku ja reastab 10 tippsihtkohta, kuhu Lonely Planet soovitab järgmisel aastal minna. Tavaliselt järgneb sellele turistihordide vool muidu vaiksetesse kohtadesse (kuid ka tuntud sihtkohti on TOP 10 sekka alati sattunud).

Seekordse esikoha võttis aga Lääne turisti jaoks ülieksootiline Albaania. Selle riigi kodumajutusi hakkavad Vahemere kaldal otsima seljakotituristid, värske Lonely Planeti reisijuht käes.

Kümme soovitatud sihtkohta on järgmised.

1. Albaania

Enam pole see riik sihtkohaks vaid tõelistele seiklusturistidele, vaid ka tavaturist leiab head liivarannad, hea köögi ja eksootilise majutuse.

2. Brasiilia

Siin pole midagi imestada - sambakarnevalid, jalgpall ja metsik loodus kisuvad ikka selle riigi poolt hääletama üle maailma.

3. Cape Verde

Saareriik Atlandi ookeanis on meile juba midagi üsna eksootilist. Paljud on Roheneemest kuulnud alles nüüd, kui Matvere ja Tätte otsustasid seal peatuse teha oma ümbermaailmareisil. Siiski on juba mõned Eesti turistid selles 1975. aastal iseseisvunud saareriigis käinud. 2009. aastal valmis uus rahvusvaheline lennujaam, 2010. aastast korraldatakse veinituure kohalikes veiniistandustes, Club Hotel Riu Funana/Garopa on aga Lääne-Aafrika suurim hotell ja asub Cape Verdes - seega on kõik edukaks turismiks valmis saanud.

4. Panama

Kanali äärde on vahepeal kerkinud moodne linn, mis majanduskriisi tingimustes on tagasi pöördunud oma põhiväärtuste poole. 2011. aastal kavatseb Panama City saada roheliseks linnaks.

5. Bulgaaria

Hea koht nii liivarannas olenguks kui lumistel nõlvadel suusatamiseks ja seda kõike vaid peenraha eest. 

6. Vanuatu

Viktoriinides lemmikküsimusena esitatud "Kus asub Vanuatu?" saab Lonely Planeti abiga vastuse näiteks järgmisel aastal ise selle koha üles otsides. Kauged külad, kõrged mäed, troopilised rannad ja peremajutus (sest suuri hotelle pole) sobivad näiteks Austraaliat külastava turisti pikemaks seikluseks.

7. Itaalia

Euroopa üks populaarsemaid turismisihtkohti oli ja jääb edetabelitesse. 

8. Tansaania

Jällegi Eesti turisti jaoks üsna eksootiline sihtkoht. Kui nimetada selle maa põhiatraktsioonid, siis tunneb enamus ära, mis kohaga on tegemist: Serengeti, Ngorongoro, Kilimanjaro, Zanzibar. Kui Aafrikast vaja üks stereotüüpne ettekujutus saada, on Tansaania just see õige koht. Ja samast leiab ka täiesti senitundmatuid Aafrika külgi.

9. Süüria

See riik ei ole kurjuse teljel, nagu ekslikult arvatakse. Turistile täiesti sõbralik koht.

10. Jaapan

Nii nagu Euroopa tippsihtkohana kordub Itaalia, kordub Aasias aastast aastasse soovitus sõita Jaapanisse. Tasub ka soovitada - ühelt maalt leiab kõrgkultuuri, ürgsed tavad, tipptehnoloogiat fännava rahva ja loomulikult peab palju raha kaasas olema, et seda kõike kallis Tokyos või kaugemal nautida.

Vaata Lonely Planeti 2011. aasta TOP 10 sihtkohtade reisiedetabelit siit.

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.