Matsalus on linnud kohal

18.septembril saabuvad Eestisse Euroopa juhtivate linnu- ja loodusajakirjade ajakirjanikud ning reisibüroode esindajad, teatas Matsalus reise tegev Estonian Nature Tours. Proovisime meiegi kiirelt läbi käia ühe koha, kuhu välisajakirjanikud kindlalt satuvad: Matsalu merekalda, kus linnud juba hoolega kogunevad.

Vaata pilte 17. september 2010 Matsalus.

Kui 6-päevase tutvumisreisi raames külastavad ajakirjanikud Suurbritanniast (Bird Watching), Hollandist (Grasduinen), Rootsist (Sveriges Natur) ja Soomest (Suomen Luonto ja Natur och Miljö) ning reisibüroode esindajad Suurbritanniast ning Belgiast Lääne-, Hiiu- ja Pärnumaad, siis meie käisime ühe päeva Matsalu põhjakaldal. Tasub juba minna - haned ja lagled on kohal, samuti triivib taevalaotuses lõuna poole suuri kolmnurkseid kureparvi.

Alustasime oma ringreisi Rannajõe linnutorni juurest - see oli täiesti uus avastus, juhuslikult teel nähtud viida järgi ära pööramine. Tiit juba teadis seda kohta - väike aasake vanast Lihula-Haapsalu maanteest. Linnutorni saab kaldteed pidi, seega sobib ka ratastoolile. Vaadelda saab tohutut luhta, mis suur nagu lennuväli. Linde me seal ei näinud.

Järgmine peatuskoht oli teel Puisele ja Puise ninas - sealgi oli tormi tõttu suhteliselt linnu- ja inimvaene, aga vaade vahepeal kerkinud pisikese platvormi pealt ülev: tormine meri, tumedad sügispilved.

Nüüd viib nii Puisele kui Kiidevasse asfalt - mõned aastad tagasi veel seda polnud.

Kiideva küla eel maksab ära käia Kiideva-Puise matkarajal, mis kulgeb mööda merekallast. Kiideva aga on üks ilusamaid kaluriküla keskusi Läänemaal - kõik korda tehtud, bussipeatus on nagu kohvikusalong, mitu sadamat mitme linnuvaatlustorniga ja korralikud tualetid, uus laulukaar ja väikese näitusega linnuvaatlusplatvorm keset küla.

Kiidevast välja sõites Kiideva mõisa poole nad olidki kohal - linnud. Haned, lagled. Jäid isegi filmile, kuigi tuul viis enamuse häälest minema:

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.