Finnairiga saab Tallinnas paberivabalt ja mobiilselt pardale registreerida

Milleks on veel vaja paberpileteid? Kogu info on ju niikuinii infosüsteemides ja inimest tuvastatakse mitte pileti, vaid isikut tõendava dokumendi alusel. Ega polegi vaja - ja nüüd näiteks pole paberpiletit vaja ka Finnairi lendudel tallinast, kus saab oma pardale registreerimise ja lennukile mineku vaid mobiiliga ära teha (isikutunnistus peab ka kaasas olema).

Alates tänasest saavad kõik Finnair Plus kliendid registreerida end SMSi teel Tallinnast väljuvatele Finnairi lendudele ning kasutada mobiilset pardakaarti. Finnair on üks esimestest taolise teenuse pakkujatest Tallinna lennujaamas.

 

„SMSi teel pardale registreerimine ning mobiilse pardakaardi kasutamine suurendab tunduvalt meie püsiklientide lennumugavust. Näiteks käsipagasiga reisimise puhul piisab julgestuskontrolli läbimiseks vaid internetiühendusega mobiiltelefonist ja isikuttõendavast dokumendist,“ selgitas Finnairi Baltimaade müügidirektor Jan-Michael Nigmann.

Kõik Finnair Plus püsikliendiprogrammi liikmed saavad alustada teenuse kasutamist niipea kui nad on lisanud enda mobiiltelefoni numbri oma Finnair Plus isikuandmete hulka. Finnair palub klientidel oma isikuandmeid vajadusel uuendada www.finnair.ee kodulehelt. Reisijatele saadetakse lennuinfo sõnumina mobiiltelefonile. Lühisõnumi teel pardale registreerimiseks (check-in) on reisijal vaja vastata saadud SMSile kirjutades lühisõnumi teksti tähe „A“. Finnair palub enne kinnituse saatmist teksti sisu hoolikalt üle lugeda.

Pärast lennule registreerimist saadakse reisijale kinnitussõnum, mis sisaldab linki pardakaardile. Pardakaart sisaldab nii triipkoodi kui vajalikku lisainfot reisija ja reisi kohta. Pardakaardi vaatamiseks on vajalik internetiühenduse valmidusega mobiiltelefon. Juhul kui linki ei õnnestu avada, saab reisija pardakaardi kätte paberkujul tavapärasest lennule registreerimise ja pagasi äraandmise letist. Soomes ja Rootsis reisides on vaja julgestuskontrollile näidata vaid saadud lennule registreerimisele vastuseks saadud kinnitussõnumit.

Hommikul väljuvate lende puhul saadetakse kinnitav lühisõnum lennule eelneval õhtul kella viie ja seitsme vahel. Sama päeva pärastlõunal väljuvate lendude korral saadetaks pardakaardi kinnitus sõnumina umbes kolm tundi enne väljumist. Kõik ühel piletil olevate, nii väljuvate kui ka sissetulevate reiside pardale registreerimise info kuvatakse samas lühisõnumis. Kui reisijal on vaid käsipagas, võib ta koheselt lennujaama saabudes minna julgestuskontrolli ning näidata seal oma mobiilset pardakaarti. Mobiilse pardakaardi avamise tasu suurus vastab mobiilioperaatori internetiteenuse hinnakirjale. Juhul kui reisijal on kaasas registreerimist vajav pagas, saab selle anda lennujaamas lennule registreerimise lauda.

Lisaks Tallinnale saab mobiilse lennule registreerimise ja pardakaardi võimalust kasutada Finnairi lendudel, mis väljuvad Amsterdami, Brüsseli, Kopenhaageni, Londoni, Manchesteri, Pariisi, Praha, Stockholmi, Vilniuse, Riia, Oslo, Madridi, Varssavi ja Helsingi lennujaamadest.
 

 

 

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.