[Reisijututoa list] Värviturism algas

Viimati läks Reisijututoa uudistelisti kiri välja rohkem kui pool aastat tagasi. Mis teha, rasked ajad. Kuid jätkame nüüd teadetega värviturismi hooaja algusest, sest just sügisel kaovad loodusest suuremad puhkajate hordid, pole enam liiga palav ja saab lisaks päikesele nautida üksi ka sügistorme ja värviliseks muutuvat maastikku. Reisijututuba tahab siin natuke soovitusi anda.

1. Pakri pangad – tormiga paras.

Pakri poolsaart on just tormiga paras külastada – eriti, kui saab kuskilt näha ka panga all toimuvat. Sügisesed läänetuuled peksavad laineid otse vastu astangut. Kui lainemöllust küllalt, saab poolsaare otsas väikese tiiru teha. Träkkisime jalutuskäiguks sobiva raja hiljuti ära ka, siin.

 2. Kakerdaja raba – sügisvärvide parim vaatluspaik.

Pole mingi saladus, et oktoobris tasub rappa minna – kanarbik ja muu alustaimestik võtab sügisesed kirevad värvid ning esimesed öökülmad kaanetavad laukaservi. Mis raba siis võtta? Üsna kindla peale minek on Kakerdaja raba – järv, pikk laudtee, vajadusel ka koormavam matk ümber raba, just sellise träkiga, nagu meil siin salvestatud (12 km). Muide, uus trend on ka ööhäälte kuulamine rabaservas, just praegu saab kuulata hunte ja põtru.

3. Logi sisse oma Facebooki kontoga!

Me pole veel jõudnud OpenID rakendamiseni Reisijutud.com-is, kuid Facebooki kontoga sisselogimise võimalus on kindlasti üks samm sellel teel, et muuta kasutajate sisenemine veebi veelgi lihtsamaks. Nüüd siis pole vaja muud, kui vajutada sisselogimisel vasakus veerus Facebooki logole ja avatakse juba Facebooki enda sisselogimisaken ning kui parool õige, oled ka Reisijututoas sees. Miks see hea on (peale selle, et eraldi parooli enam Reisijututuppa edaspidi vaja pole)? Hea on näiteks ka sellepärast, et kasutaja profiilipilt tuleb Facebookist üle ja enam ei pea mitmes kohas oma pilte üles laadima. Proovi järgi.

4. Parim GPS on...

...mitte Garmin  ega Tomtom, nagu alati on olnud, vaid hoopis Becker J Suvises testis selgus, et sakslaste „krokodillinahkne“ Bbecker pole küll üheski parameetris liiga särav, aga üldiselt on igas valdkonnas kõva tegija. Seega sai ka ajakirja [Digi] testis, mida me korraldasime Reisijututoa abiga, maksimumpunktid. Loe lähemalt.

5. Kuidas saavad lennufirmad olla nii odavad?

Tehnoloogiasait Gizmodo joonistas lahti, mille arvelt siis ikkagi saame odavalt lennata. Asi on lihtne. Ja selle skeemi järgi ei kao odavad lennud veel kuhugi. Aga loobuma peame nendel elndudel nii mõnestki reisimugavusest.

6. Miks tulla reisijutud.com lehele tagasi?

Meie juurdleme selle üle üsna tihti, miks küll veebikülastajad võiks Reisijutud.com lehele tagasi tulla. Kuna tundus, et uudiste pärast (külastusstatistika näitas niimoodi), siis sai kunagi esiküljele tõstetud uudistevoog. Täna, pärast tõsist tegelemist uudisteagregaatoriga õnnestus panna Reisijututoa veebimootor vastu võtma ka neid uudisvooge, mis varem üle jõu käisid. Ja tulemus on selline, et endise 12 uudiseallika asemel saabuvad turismiuudised nüüd 21st erinevast allikast. Loodetavasti on olulisemad kanalid nüüd kaetud ja ükskõik mis ajal reisijutud.com lehele tagasi tulles on värsked teated alati olemas.

Loodetavasti tuleb sügis nauditav ka reiside mõttes ja proovime edaspidi tihemini (kuid mitte tüütavalt tihti) kõiki listiga liitunudi uudistega kursis hoida.

Värvilisi reise!

--
MTÜ Reisijutud (teeme nüüd veebe ja blogisid ka)
Selle kirja said kõik Reisijututoa uudistelistiga liitunud.

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.