[Reisijututoa list] Jäähooaeg algas

(See kiri saadeti reisijututoa listile)

Reisijutud.com pole veel talvepuhkusele läinud, vastupidi – üle pika aja käisime jälle matkaradu träkkimaskotka-, metsa- või talilinnukaamerast. Uudiseid on nüüd esiküljel palju – enam ei pea neid mitu päeva ootama. Tulevad mõnetunnise vahega agregaatorist, mis korjab reisiteateid kokku üle kümnest erinevast uudisteallikast.

1. Jäämatkade hooaeg algas.

Juba siis, kui esimene lumekirme maha jäi ja tallinlased imestasid, et Otepääl ja Valgehobusemäel juba ammu suusatatakse, teatas 360 Kraadi, et jää on küps. Ning mitte ainult vaiksetel rabajärvedel, vaid lausa merel – Saunja lahele kõlbab mereuisutama minna. Praegu käiakse juba laiemalt, Rootsi jääkaardi andmetel on Väinameri üleni jääs ja paksust juba 5-15 cm – seega kannatab matkajat küll.

 

2. Räätsamatkad kestavad ka.

Soomaal on üleujutuse-kanuud vahetatud rabamatka-räätsade vastu. Nagu Reisijututoa kogemustest Hiinas selgus, on räätsadega mööda sood rändamine muu maailma jaoks eksootika.

 

3. Nii näeb välja üks rutiinne kosmosereis.

Külm pole ainult merejääl ja rabas. Veel külmem on kosmoses, kuid igaüks sinna ei pääse. Bostoni Big Pictures aga näitab suurte piltidega lähemalt, mismoodi üks süstikureis välja näeb ettevalmistustest maandumislangevarjude kuivatamiseni.

 

4. Igavesti töötavad majakad rüüstatud.

Kunagi, GPSide eelsel ajal rajati nõukogude kaug-põhja tuumajõul töötavate majakate ahel, et juhtida polaaröös teed laevadele, mis rändasid ida ja lääne vahet. Nüüd pole neid tuumamajakaid enam kellelegi vaja – satelliidid juhatavad ju teed. Aga rüüstajad on need majakad ikka vajalikuna ette võtnud ja näpanud, mis näpata annab (ning mille näppamine pole eriti tervislik). Englishrussia avaldab mõned pildid.

 

5. Arvutikasutaja testis Blaupunkti videonavigaatorit.

Ajakirja Praktiline Arvutikasutaja viimane ilmunud number kirjutab uutest GPSidest. Sealgi on tehnika edasi arenenud – näiteks Blaupunkt oskab videonavigatsiooni (videopildile, mis tuleb seadme taga olevast kaamerast, joonistatakse navigatsiooninooled) ning lisaks tuntakse ära ka kiirusepiirangutega liiklusmärke. Rääkimata kolmemõõtmelistest objektidest ja sõiduradade soovitustest – näiteks Paldiski maanteel teadsid erinevad GPSid juba täpselt, mis rajad lähevad otse, mis paremale.

 

Selleks korraks jälle mõned olulised uudised otsas, aga see ei tähenda, et tuleks jääda niisama järgmist e-kirja uudistega ootama. Nagu öeldud, on Reisijutud.com esilehel nüüd uudisteagregaator, mis korjab reisiuudised ise kokku. Igal ajal on midagi uut, nii et head reisi ja head vaatamist :)

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.