Armastatud Afganistan

18. septembrist on Rahvusraamatukogu 6. korruse näitusesaalis ajakirjanik Õnne Pärli fotonäitus “Armastatud Afganistan”.

Näitus keskendub afgaanide igapäevaelule, kommetele, kultuuriväärtustele ja maastikele ning tutvustab seda paljuräägitud, kuid samas vähetuntud maad. Fotode kaastekstid on eesti, vene ja inglise keeles.  

Vabakutseline ajakirjanik Õnne Pärl elas koos eestlasest abikaasaga Afganistanis aastatel 2006-2008. Fotograafi ja ajakirjanikuna tegi ta koostööd organisatsioonidega Turquoise Mountain Foundation, Save the Children Sweden-Norway ja Landell Mills Ltd. Ta külastas 11 provintsi, reisides ilma relvastatud kaaskonnata ning kajastas teemasid alates laste olukorrast ja lõpetades niisutuskanalite rajamisega.

Lisaks näitusele on ilmub samanimeline foto- ja tekstiraamat, mille 48 peatükki on pühendatud haridusele, usule, põllumajandusele, kalligraafiale, burkale, koeravõitlusele, söögile jm. Raamat jõuab müügile septembri lõpus.

Näitus on Rahvusraamatukogus avatud 2. oktoobrini, edasi rändab see Tartu Ülikooli ajaloomuuseumi ja Narva Muuseumi. Näitust toetavad Välisministeerium ja Tartu Kultuurkapital.

Vt http://uudised.err.ee/index.php?0&popup=video&id=16435

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.