[Reisijututoa list] Wher2Go? Kuhu minek?

Tere!

 Jah, jälle on olnud mitu kuud vaikus, aga asja pärast. Reisijututuba nimelt kolis. Ei, uuele aadressile pole vaja minna, endiselt oleme www.reisijutud.com domeenis ja isegi vanad lingid peaks suures osas töötama, kuigi vahe-ümbersuunamise aknaga. 

Mis siis juhtus?

Juhtus see, et teaduse ja tehnika progressis jäi Reisijututoa vana veeb ajale jalgu. Drupal 4, mis loodi kuskil 2002. aasta paiku, oli alguses küll igati innovatiivne ja uudne, sisaldades juba siis selliseid ülivärskeid asju nagu blogimootor ja uudisteagregaator, jäi lõpuks Zone serveri uuendatud tarkvarale liiga vanaks ja põduraks. Esialgu tuli ümber kirjutada mõned funktsioonid, siis hakkas programmikood juba lekkima rohkematest kohtadest ning lõpuks oli ainuke eesmärk vaid veebi välimus võimalikult veateadete-vabana hoida. Eks siis tuligi uut platvormi paigaldama hakata.

Nii sai suvel valmis Reisijututoa uus veeb. Kolimine käis nagu ikka kriimustuste ja väikeste kadudega, kuid loodetavasti kompenseerib selle parem veeb selle materjaliga, mis uude veebi jõudis.

Mis uut? 

Kõigepealt muidugi välimus. See sai täieliku facelifti ja uue päise. Päises vahelduvad kuhu-minna pildid. Siis sisu – see on nüüd üldiselt samadesse rubriikidesse pakitud, nagu vanasti, aga osa asju on eraldi välja toodud. Näiteks on meil nüüd e-raamatud. Esimesena ilmus e-raamat GPSidest, siin:

http://www.reisijutud.com/node/2174

Teiseks – hotelliarvustused on ka eraldi ja piltidega, siin:

http://www.reisijutud.com/taxonomy/term/376

Kolmandaks – matkarajad koos raja kaardiga pole enam ingliskeelsel leheküljel, vaid ikka Reisijututoas koos iga matkaraja pildialbumiga:

http://www.reisijutud.com/taxonomy/term/392

Mõisate kontaktid said ka veidi värskendust:

http://www.reisijutud.com/node/390

Ühtlasi saame aru, et me ei suuda alati piisavalt tihti ise uudiseid toota, sellepärast on reisilugejale oma sektor, kuhu RSS agregaator korjab kokku paljude teiste huvitavate saitide värsked reisiuudised:

http://www.reisijutud.com/aggregator/ Nüüd aga tasub kindlasti ka Reisijututuppa sisse logida ja vaadata nii enda kui teiste profiili. Sealgi on miskit muutunud. Vanast veebist tõime üle ühe personaalse pildi, mis nüüd on saanud kasutajapildiks. Seda on lihtne muuta. Lisaks saab kirja panna oma sotsiaalvõrkude aadressid, pildisaitide ja videosaitide aadressid ning üht-teist lisaks enda kohta. See pole Rate, kuid reisiteadlikke kasutajaid aitab omavahel ehk paremini kokku viia, info vahetamiseks. Parem veerg on ka muutunud – lühemaks. Nüüd on seal sõnapilved. Kõiki koha- ja reisistiilimärksõnu kohe avalehel pole. On vaid enamlevinud. Vajuta iga pilve järgi linki „veel“, et kõiki näha. Mida suurem sõna, seda rohkem artikleid. 

Muidu on palju asju endised - Reisipood, Reisifirmad, Sõnastik, kursid, Eesti kaart, maailma kaart – nagu vanasti

Üle 2000 artikli, ligi 1000 fotot ja üle 2000 kasutaja – seda ilma vigadeta uude veebi ilmselt üle tõsta kohe ei õnnestu. Seega – kui miskit leiad, mis parandamist vajab, anna julgelt teada. Parimatele leiame ka auhinnad. 

Ah et miks Wher2Go? Eks varsti näeb... Reisijututuba ei kao siiski kuhugi.

 

Tervitab

Kaido Einama

MTÜ Reisijutud

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.