Lonely Planet kolib mobiili

Reisiraamatud mobiilis on mõistlik lahendus. Mobiil on niikuinii kaasas, milleks siis veel mingi raamatutellis lisakilodeks kotis. Paraku oli mobiilidest raamatut lugeda tülikas.

Nutitelefonide ekraanid aga on juba üha loetavamad. Eriti need, mis täis-VGA eraldusvõimega. Aga reisiraamatuid neis lugeda polnud ikka lihtne. vaja oli spetsiaalseid, mobiilide ekraanidele kohendatud e-raamatuid.Nokia prooviski ja alustas koostööd tuntud reisiraamatute tootjaga „Lonely Planet“. Nokia Mobiiltelefonides kasutatav kaardirakendus Nokia Maps sisaldab nüüd ka Lonely Planeti reisijuhtide sisu, ütleb pressiteade.

Nokia Mapsi kasutajad saavad osta ja alla laadida linnade reisijuhte ning saada kohest ja käepärast teavet vahetult reisimise ajal.

 Kaardirakendus Nokia Maps ja Lonely Planet katab 100 populaarset sihtkohta ning peatselt lisanduvad veel mitmed sihtkohad. Lonely Planeti reisijuhi abil saab mobiilist leida infot söögikohtade, ööbimisvõimaluste ja sisseostude tegemise kohta. Allalaadimisi saab teha Nokias menüüpunkti „Lisateenused“ alamjaotises „Juhised“ ning see maksab 124.60 EEKi. 

Kaardirakendus Nokia Maps 2.0 kasutab firmade Navteq ja TeleAtlas vektorkaarte, sealt leiab üle 200 riigi kaardid, millest rohkem kui 70 on täna juba navigeeritavad.

Alternatiivid?

Üks võimalus on huvipakkuvat Lonely Planeti raamatut vaadata sõber Google abiga. Teine alternatiiv on kasutada oma mobiilis (mis ei pea tingimata olema Nokia) mõnda mitmekihilist kaardirakendust, näiteks MGMaps või Google või MS Live Maps. Seal saab kaardilt leida Wikipedia artikleid ning Panoramio fotosid vaatamisväärsuste kohta, samuti on märgitud kasutajate soovitatud söögikohad ja öömajad.

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.