Naised ratastel läbi Lähis-Ida

Neljast Eesti noorest naisterahvast koosnev tiim otsustas sel kevadel ühineda Follow The Women 2008 nimelise rahvusvahelise projektiga, mis tõi 2.-16. maini Lähis-Idasse enam kui 230 naist 25-st riigist üle maailma. Et saada ise paremat aimu, tõmmata tähelepanu laste ja naiste olukorrale ja inimõigustele laiemalt Lähis-Idas ning toetada sealset rahuprotsessi.

Selleks sõideti koos ratastel läbi Liibanoni, Süüria, Jordaania ja Palestiina omavalitsuse alad Läänekaldal, kohtuti kohalike organisatsioonide, poliitikute ja elanikega, külastati põgenikelaagreid, peeti nõu ja jagati mõtteid. Tegu oli neljandat korda toimuva, puhtalt kodanikualgatusest alguse saanud ettevõtmisega, millega on tänaseks liitunud hulk sotsiaalse mõtlemisega naisi üle maailma. Eesti tiim osales esmakordselt ja selle muljeid-läbielamisi saab tagantjärele lugeda veebipäevikust
http://naisedratastel.wordpress.com.

Eestist ei ole varem selles projektis osalisi olnud ning nii on meie huvi tagada, et see väärt ideega ettevõtmine ei jääks vaid meie endi teada, sest ilmselgelt ei ole me ainukesed Eestis, kellele võiks korda minna globaalsemad küsimused.


Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.