Süüria

Lugusid Süüriast.


Naised ratastel läbi Lähis-Ida

Neljast Eesti noorest naisterahvast koosnev tiim otsustas sel kevadel ühineda Follow The Women 2008 nimelise rahvusvahelise projektiga, mis tõi 2.-16. maini Lähis-Idasse enam kui 230 naist 25-st riigist üle maailma. Et saada ise paremat aimu, tõmmata tähelepanu laste ja naiste olukorrale ja inimõigustele laiemalt Lähis-Idas ning toetada sealset rahuprotsessi.

Selleks sõideti koos ratastel läbi Liibanoni, Süüria, Jordaania ja Palestiina omavalitsuse alad Läänekaldal, kohtuti kohalike organisatsioonide, poliitikute ja elanikega, külastati põgenikelaagreid, peeti nõu ja jagati mõtteid.

Süüria, uinuv kaunitar

Visioon, 26. september 2003 Kattri Ezzoubi

Süüria on maa, mille rahvas elab endiselt aastatuhandete taguse hiilguse uimas. Öeldakse, et kreeklased lähevad selg ees tulevikku, silme ees ikka veel 2500 aastat tagasi paar aastasada kestnud hiilgeaeg, ning leiavad, et kogu maailm on neile omaaegsete kultuurisaavutuste eest võlgu. Mineviku hiilguses meeldib end soojendada ka teistel kultuurrahvastel, kuigi näiteks egiptlased ja itaallased tunduvad sellest ajapikku üle saavat.

Asu Süüria teemat jälgima

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.