Reisisiht Tsehhi

Karli sild Prahas. Krista Dudarenko pilt.Tšehhid on eestlastele tuntud kui õllemaa. Tšehhi õlu on legendaarne. Kuid lisaks heale joogile leiab Tšehhist kuhja idabloki nostalgiat. Visates pilgu üle riigi läänest itta leiame kõigepealt Austria küljel tuntud filmifestivali toimumiskoha Karlovy Vary, ühe kesk-Euroopa kiireimini tõusva turismitähe Praha, müstiliste inimkontidest ornamentidega Kutna Hora katedraali, tšehhidele palju kuulsust toonud Tatra tehas koos automuuseumiga. Moraavia lõunaosas aga tehakse ka veine ja saab matkata mägedes.
Prahas külastatakse tavaliselt  kuulsat Karli silda, juudi kvartalit, keisripaleed ja raekoda vanalinnas.

Tšehhi : viisad

Euroopa Liidu riikide hulka kuuluvasse Tšehhi saab Eesti kodanik reisida viisavabalt.

Tšehhi : aeg

Eestist 1 tund taga.

Tšehhi : ilm

Vihmasaju kätte võib sattuda aastaringselt. Keskmine suvine maksimumtemperatuur on +22, talvel veidi alla nulli. Tatra mägedest mõjutatud heitlik ilm võib siiski visata talvel ka alla -20 kraadi ning suvel üle +30. Tatra mägedes on saju võimalus mitu korda suurem kui siledama maaga piirkondades. Parim aeg külastamiseks: mai, august, september.

Tšehhi : vaktsineerimine, tervis

Kohustuslikku vaktsineerimist Tšehhi minnes pole, märkimisväärset ohtu nakatumiseks samuti mitte.

Tšehhi : transport

Praha-Bratislava suunal leiab Tšehhist korralikud kiirteed, samuti Prahast lääne ja ida suunal väljuvatel magistraalidel. Kiirtee jaoks on vaja osta kleeps, mida politsei võib kontrollida.

Üks odavamaid viise Tšehhis liikumiseks on rongid. Raudtee on tihedalt välja ehitatud, rongid väga odavad, saadaval ka esimese klassi piletid. Enamusse linnadesse käib tihe rongitransport.

Lennukiga saabutakse tavaliselt Prahasse, kuhu läheb Tallinnast ka otselend. Lennujaamast kesklinna on autoga ca 20 minutit sõitu, liinibussiga 30 minutit.

Metroos kehtib tunnipilet (Prahas), mujal linnaliinibussides igal sisenemisel uus pilet.

Tšehhi : raha, kaubad

Välisvaluuta sissevedu ei piirata. Kehtivad kõik levinud krediitkaardid. Tšehhist ostetakse kristalli, käsitööd, ehted, portselan, marionettnukud. Suveniiripoodides on võimalik ka hinnas kaubelda.

Tšehhi : hotellid, majutus

Prahas on mõistlik aastaringselt öömaja ette broneerida, sest vabu kohti on alati vähe. Väljaspool Prahat leiab öömaja juba odavamalt, normaalne hind kahese toa eest algab juba ca 400 kroonist. Telkimine selleks mitte ette nähtud kohas on keelatud (v.a maaomaniku loal).

Tšehhi : toidud, söögikohad

Klassikaline tšehhi roog on küpsetatud sealihaga. Kartuli asemel võib esineda ka sai praetaldrikul, kaetud kastmega. Magustoiduks järgneb suflee-laadne maius koos magusa kastmega. Välistatud pole ka pardi- ja kalaroad. Söögi kõrvale käib peaaegu alati õlu. Aperitiivina kasutatakse slivovitsi (ploominaps).

Tšehhi : reisilingid

Turismi-info: http://www.cccr-info.cz/, http://www.visitczech.cz/

Telli lennureis Bookinghouse´ist

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.