Tšehhi

Reisilood Tšehhist.


Tšehhi - filmitegijate lemmikvõttepaik

Tšehhi ja Praha on saanud paljude hittfilmide lemmikpaigaks. Küll käiakse Hollywoodist seal kassahitte üles võtmas, küll teeb Briti filmitööstus Praha agulites oma hirmsaid õudukaid. Tšehhi turismiamet saatis Reisijututoale ülevaate, mida turistina tasuks külastada filmihuvilisel. Siin siis mõned soovitused.

James Bondi mõne aasta tagune kassahitt Casino Toyale filmiti näiteks Karlovy Varys, mida nõukogude ajal nimetati idaploki tuntuimate sekka kuuluvaks kuurortlinnaks, nüüd moodsalt spaalinnaks.

Mardi Gras Tsehhis

Markéta Chaloupková kirjutab meile Tsehhi turismiametist ja annab teada, et seal on tulemas Mardi Grasi pidustused.

Seega polegi vaja kaugele New Orleansi sõita, et sedatüüpi festivalist osa saada. Tsehhi mardi Gras on segu veneetsiapärasest uhkete kostüümide ja sulgedega karnevalist ning tsehhide enda rahvuslikest pidudest.

Toimumisaeg on sama, kui Ameerikas - 40 päeva enne lihavõtteid. jah, sinna on aega terve igavik... kuid saame aru turismiametist, kes teavitab meid piisavalt aegsasti, et jõuaksime omale puhkuse planeerida ja lennupiletid võtta jne. Sel ajal on ju hea ka suusatamas naabervabariigis Slovakkias käia.

Reisisiht Tsehhi

Karli sild Prahas. Krista Dudarenko pilt.Tšehhid on eestlastele tuntud kui õllemaa. Tšehhi õlu on legendaarne. Kuid lisaks heale joogile leiab Tšehhist kuhja idabloki nostalgiat. Visates pilgu üle riigi läänest itta leiame kõigepealt Austria küljel tuntud filmifestivali toimumiskoha Karlovy Vary, ühe kesk-Euroopa kiireimini tõusva turismitähe Praha, müstiliste inimkontidest ornamentidega Kutna Hora katedraali, tšehhidele palju kuulsust toonud Tatra tehas koos automuuseumiga. Moraavia lõunaosas aga tehakse ka veine ja saab matkata mägedes.
Prahas külastatakse tavaliselt  kuulsat Karli silda, juudi kvartalit, keisripaleed ja raekoda vanalinnas.

NIPERNAADID: Tsehhi elu ja õlu

Tšehhi veduritööstuse uhkus - TatraKaido Einama

Eesti Ekspress, 06.07.2006 

(Nipernaadide tuur organiseeriti Euroopa Liiduga liitunud uute liikmesriikide elu-oluga tutvumise nimel)

Pargime oma auto Karli silla lähedal mäe otsas. Mootor pole veel välja lülitatud, kui juurde kargab mees ja asetab kiire liigutusega kojamehe alla paberi. Mida-mida?
Nii algabki meie esimene kontakt Tðehhis. Hüppame reipalt autost välja ja loodame alustada reisi ühe kafkaliku seiklusega Praha ametnike juures. Kafka muuseum on ju ka sealsamas, ainult mõnisada meetrit. Paraku pole pikka juttu oodata, meile näidatakse rahanumbrit, mis vaja paberi eest maksta, ja seejärel ametniku huvi välismaalaste vastu raugeb.

Asu Tšehhi teemat jälgima

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.