Reisisiht Belgia

Euroopa pealinna minejatel on tihti ees tööreis mõne euroametkonna juurde. Belgia pealinnast on saanud kogu Euroopa administratiivne pealinn.

Flandria ja Valloonia piiril asuv Brüssel on kallis linn. Sissetulekud on siinsetel inimestel kõrged, seega saab ka teenuste ja kaupade eest palju eurosid küsida. Flandria pool räägitakse hollandi keelt, valloonide poolel aga rohkem prantsuse keelt. Pealinnas Brüsselis saab ka inglise keelega hakkama.

Tegemist on „pissiva poisi” linnaga, selle tegelase leiab erinevate suveniiride kujul igast suveniiripoest. Peaaegu alati ümbritsevad seda purskkaevukuju turistide hordid, et ta ära näha, tuleb oodata ja rahva seas lähemale trügida.

Vaatamisväärsusi, kus turistid tihedalt koos tunglevad, Brüsselis rohkem eriti polegi. On piirkondi, kus on hea jalutada ja tunnetada koha atmosfääri, näiteks vanalinna kvartal, mis hargneb laiali selle peaväljakult ja on täis muuseume ning ajaloolisi hooneid. Brüssel on ka kuulus festivalilinn: iga kuu korraldatakse mitu suurt üritust.

Rubensi linn Antverpen on üks tuntumaid sadamalinnu vanas Euroopas. Lisaks on ta ka hea ostukoht: kaubeldakse kõigega, aga eriti kuulus on Antverpen teemantikauplemise kohana.

Belgia : viisad

Euroopa Liidu riikide hulka kuuluvasse Belgiasse saab Eesti kodanik reisida viisavabalt.
Belgia : aeg
Eestist 1 tund taga.
Belgia : ilm
Kuna meri ja Golfi hoovus on lähedal, pole Belgias suurt pakast tavaliselt karta. Selle tõttu köetakse ka maju harva ja neis valitseb tihti niiskus. Suvine temperatuur on rannailma jaoks veidi jahe (keskmiselt +16), talvel +3.

Parim aeg Brüsseli külastamiseks on juuli ja august, mil kohalikud on ära suvepuhkusel ja paljud euroametnikud samuti puhkavad. Siis pääseb ka Brüsseli liiklusummikutest ning ilm on kõige soojem.

Talvel Belgiat külastades lumega arvestada ei saa. Mõnel aastal ei sajagi teda maha, enamasti on aga olemas õhuke kirmetis, mis talvemõnudeks on liiga vähe.
Belgia : vaktsineerimine, tervis
Kohustuslikku vaktsineerimist Belgiasse minnes pole, märkimisväärset ohtu nakatumiseks samuti mitte.
Belgia : transport
Pariisiga ühendab Brüsselit kiirrong, kuigi ka odavlennunduse abiga pole probleemi ükskõik millisesse suuremasse metropoli minna. Tallinna ühendab Brüsseliga otselennuliin. Lennujaam asub Zaventemis, 14 km kesklinnast.

Praamiga saab Belgia sadamatesse regulaarliinidega Suurbritanniast ja Põhja-Prantsusmaalt.

Kiirteed on Belgias maksuvabad ja peaaegu täielikult ka öise valgustusega.

Hollandi piiri lähedal on palju jalgrattateid, mis kulgevad paralleelselt suurte maanteedega. Raudteejaamades on tihti ka rattalaenutusi.
Belgia : raha, kaubad
Vastavalt Euroopas vastu võetud uutele reeglitele küsitakse nii krediit- kui deebetkaartidega makstes PIN-koodi allkirja asemel.

Kaasa ostetakse brändirõivaid ja –jalanõusid, mida on Brüsselis ja teistes Belgias linnades suur valik suhteliselt soodsa hinnaga. Toiduainetest ostetakse kaasa Belgia juustu ja šokolaadi. Käsitöömeistritelt paelu, pitse, antiiki ja kui Antverpenis rahakott kannatab, siis ka teemantiga ehteid.
Belgia : hotellid, majutus
Brüsselis ja Antverpenis on majutus suhteliselt kallis. Brüsselis on hindu kergitanud euroametnike ja nende juurde sõitvate kodanike visiidid. Siiski leidub korralikke hotelle ligi 1000 krooni eest (tuba kahele). Kui aga eesmärk pole kesklinnas ööbida, saab maapiirkondades söögi ja majutuse ka 500 krooni eest.
Belgia : toidud, söögikohad
Belglased armastavad hästi süüa. Levinud on komme käia ka õhtusööki väljas, mõnes heas restoranis söömas. Kuulsad on Belgia rannakarbid, austrid ja merevähid.

Lõuna-belgia toidulaual on tugevad prantsuse mõjutused, kuid söök on veidi vürtsikam. Ardennes, mis on metsasem kant, pakub restoranides vastavalt hooajale head ulukiliha. Magustoiduna võib kohata käsitsi tehtud pralineesid. Jookidest on populaarseim õlu, mida Belgia ekspordib üle maailma.

N.ö magusa kiirtoiduna pakutakse tänaval Belgia vahvleid – sellised paksemad, ruutudega plaadid kaetud erinevate maiustustega jäätisest moosini välja. Maksavad reeglina ca 10-20 krooni. Keskmine praad restoranis aga koos joogiga läheb maksma 150-250 krooni.
Belgia : reisilingid
Turismi-info: http://www.belgique-tourisme.net, http://www.visitflanders.com
Telli lend Bookinghouse´ist

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.