Märkmeid Orlandost

Öised basseinid.Kuna täispikale reisiloole pretendeeris EPL, siis saab põhjalikumaid muljeid lugeda juba arvatavasti sellel laupäeval ilmuvast EPLi Florida reisiloost, aga ei saa lasta reisimärkmeid niisama kaotsi minna: paneme nad blogisse üles.

Hullust tripist üle Atlandi saab aga lugeda siit.

Pildid endiselt galeriis.

Märkmeid Kissimmeest, mis on üks väike linnake Disney Worldi lähedal. tegelikult kõige lähedam linnake Disney tehismaailmale, lähim koht tarbekaupade ostmiseks ja lähim koht, kus müüakse ka asju, millel puudub Miki Hiire logo.
Kissimmee tänavad on USA-le tüüpilised: ülilaiad, kõnniteed peaaegu puuduvad (kohati poole meetri laiused), teede ääres laiutavad erinevad müügi- ja söögikohad, kes on pika postamendi otsa oma sooduspakkumised püstitanud. Paiguti on gruppidesse kogunenud hotellid ja motellid, kus ööbimine on peaaegu 10 korda odavam kui Disney enda kuurortites. Ja üsna vähe on suure tee ääres näha ka kortermaju. Inimesed elavad veidi eemale jäävates tohututes eramurajoonides, mis laiuvad soost võidetud tasandikel. Tihti on ka vee kogumiseks rajatud tehisjärvi. Kallasrada on neil vaba - aiad kulgevad paarkümmend meetrit järvekaldast ja kallas ise on kuni veeni kaetud pügatud muruga.
Siis aga saabub kollane koolibuss. Selle peatudes kogu liiklus seiskub. Bussi eest söidab välja pikk kollane latt, et keegi ei saaks bussi ette joosta. Bussi teepoolsel kyljel aga sõidab sõidutee poole välja suur punane stopp-märk ja köik jäävadki seisma. Ootavad, kuni koolibuss uuesti liikuma hakkab ja alles siis jätkub neljarealisel teel taas liiklus.
Elada on Kissimmees odav. Mitmetoalised korterid 150 USD week koos maksudega. maja taga on tenniseväljakud.

Taksoga on Disney Worldi hotellidest Kissimmee kesklinna ca 25 USD. Kuid köik on kohutavalt laiali ja könniteid ei vii isegi poodideni. Proovisin seal mõne miili jalutada, kuid murulkäimist ei saanud vältida. Kuna jalakäija paistab olevat imeloom ja looduskaitse all oma harva esinemise tõttu, annavad kõik autod alati teed. Isegi mitte-ülekäigurajal. Seega on piinlik niisama tee äärde passima jääda, kuna võib liikluse seisata.

Kolmnurksevõitu hotell Dolphin Disney Worldis oli konverentsi toimumiskohaks.
 

Möned könniteed, kui neid on, on väga prahised ja nii rohtus, et neid pole vist aastaid kasutatud.
 

Universal Studios on aga konkureeriv teemapark Disneyst põhja pool, Orlandole lähemal. Ämblikmehe 3D filmielamus oli seal vägevaim. Kui veemees purustati pritsis möni veetilk, kui tulemees, siis läks kabiinis kuumaks. Ja ämblikmees vahepeal ronis kabiini. 3D prillidega vastu maad söösta oli vöigas tunne. Tegelikult muidugi kabiin seisis paigal. Aga enne hirmutati körgustesse töusmisega ja siis riputati esiots alaspidi ning asfalt hakkas vastu lendama. Viimasel hetkel muidugi Ämblikmees lahendas olukorra.

Poes: mida meil pole, on lett ethnic ehk rahvusköögid. Moslemitele, mehhiklastele, hiinlastele. Ameeriklaste boxed lunch täna aga oli selline: turkey sandwitch, kartulikröpsud, shokolaadikypsis ja cocacola. Küpsis oli nii rammus, et jätsin selle järgmiseks hommikuks ja ka siis jaksasin hädavaevu ära süüa, jätkus pooleks päevaks energiast.

Epcot: Tulevikulinna teemapargi sissepääsudes on jälle sörmejäljeskännerid. nagu piirivalvepostilgi. Kaval, sest nendega saab uuesti sisenejaid identifitseerida käepaelte asemel. SAS pidi lennujaamades varsti pagasi registreerimisel ka sõrmejäljetuvastuse kasutusele võtma.

Epcoti maailmanäitusel Kanada mägijöekese ees tyhjendas aga orav häbematult saaliukse taha jäetud titekärusid. Sel ajal, kui pered 360-kraadi filmiseanssi vaatasid.

Kurdetakse, et Eesti elektroonikapoodide müüjad ei jaga asja. Kissimmees aga ütles müüja silmagi pilgutamata GPSide kohta, et need on nii uued asjad, et liiga kallid veel ja sellepärast nende väike pood neid ei müü ka. Ei osteta veel.

Teises poes, kus tundus kahtlaselt vana kaup, üritati visalt käsi-GPSi pähe Tomtomi autonavigaatorit maha müüa (et saab ka käes hoida). See oli üsna vana mudel, nagu ka letil olevad kolletanud karpides Garminid: mitte mediateki kiibiga, vaid eelmise põlvkonna eTrexid.

Kuidas kohata flamingosid? Tuleb kala püüdma hakata ja nad on platsis. Osa on hallid, osa valged flamingolised ja meenutavad meie kurgi. Natuke pisemad ainult.

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.