Träkkisime Kakerdaja raba ära

Kunagi ca 10 aastat tagasi käisime Jüriga kakerdaja rabas siis, kui seal laudteed veel polnudki. Tuli kaikaga katsuda laukavahesid ja pehmemates kohtades kaks kaigast maha panna, et üle saada. Käisime kunagist taluteed pidi, kus talurahvas üle raba naaberkülla astus.

Näha oli, et kalamehed või keegi olid ka sama teed käinud ja mingeid lauajuppe rappa jätnud. Kaks aastat tagasi käies oli aga laudtee juba järveni olemas, aga edasi mitte. Seekord, aastal 2008 aga läks Kakerdaja järvest uus laudtee veel edasi, kokku 3,2 km Matsimäe teeni teisel pool raba. Sealt oleks veel Matsimäele saanud, ca 14 km pikkuse lisajalutuskäiguga.

Hea, kui niimoodi matkarajad hakkavad kokku puutuma. Lõpuks on ka Eestis radasid, kus saad rahus matkata terve nädala, ilma et peaks vahepeal autoga/bussiga/rongiga sõiotma või autoteedel vantsima. Matsimäelt saab Simisallu või Rapla poole Loosallu jne.

Raba oli kaardile kantud vist käsitsi, sest matkaraja lõpus olevalt infotahvlilt pildistatud kaardile GPS-träkki salvestades tuli natuke teine joon. Päris täpselt salvestatud ilmselt seda rada ei saanudki, sest nii paksult pilves oli, et südapäevalgi pime ja GPS taskus aeg-ajalt leppis vaid kolme satelliidiga. Kuid raba oli seekord huvitav: laukad paistsid kristallselgelt läbi ja tundus, nagu oleks seal vesi, kuid tegelikult olid kõik veesilmad paksult jäätunud. Liugu lastes võis kõrgusekartust kogeda :P

Huvipunktid:

  • KAK-01 - INFO STAND, NOKU FARM HOUSE, HISTORY.
  • KAK-02 - INFO STAND, KAKERDAJA RABA
  • KAK-03 - INFO STAND. BOG PLANTS: LEDUM PALUSTRE AND ERIPHORUM VAGINATUM
  • KAK-04
  • KAK-05 - Kakerdaja järv.Lake Kakerdaja.
  • KAK-06 - End of track.
  • NOKUTALU - Noku talu, niipalju siis järgi.Vaata albumist.
  • PARKING - Parking place.
     

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.