Filmisoovitus seljakotirändurile: Turistas

See on vist Reisijututoa esimene filmisoovitus, aga mis seal ikka... ega ei pea ainult reisidest rääkima, vaid ka reisidega seonduvast.
Täna oli Eestis esilinastusel "Turistas". Kinno minnes teadsin ma sellest ainult niipalju, et tegemist on mingi dzunglisse sattunud turistide horrorfilmiga.

Tegelt oli selles filmis aga sügav moraal sees. Ja liigagi lihtsalt oli see moraal otse lagipähe lajatatud. See kõlab: ärge olge igas võõras kohas krdi f****** lihtsameelsed turistid.

Paraku ei saa otse ära rääkida, kuidas see selgeks tehti. Aga põhimõtteliselt oli asi nii. Seljakotireisijad viivad igasse maailma urkasse kaasa mingi põhjendamatu muretuse, et nendega ei saa midagi juhtuda ja kõik viimaseski kolkas elavad pärismaalased vahivad neid alati ammulisui imestuse ja imetlusega, kuna turist on haruldane püha ja puutumatu loom.

Paraku ei ole see alati niimoodi. Maailm on paksult täis urkaid, kus esimesena uut ja turistidest puutumatut või vähekülastatud ala avastama minev seljakotirändur ei pruugi kohata vaid põnevusega segatud uudishimu uustulnuka suhtes. Maailm on kohati julm. Kohati on see muretu ja ohte mitteaduv turist saak. Väga kerge saak.
Mõned röövitakse lihtsalt paljaks ja nad hääletavad kõrvad lontis saatkonda, kust väljastatakse kojuminekuks ajutine pass.

Tuhanded aga jäävad igavesti kadunuks. Keegi ei tea, kuhu kolkakülla nad lõpuks välja jõudsid. Keegi ei tea, mis nendega lõpuks ikkagi juhtus. Võõral maal nende kadumist eriti ei uuritagi. Eriti, kui tegemist on piisavalt eksootilise riigiga, kus oma asjadegagi tegemist küllalt ja kus, nagu filmiski öeldud, on politsei kohati hullem kui külaelanikud, kes turistide hilbud seljas peale röövi-intsidenti ringi lippasid.

Gringosid ei imetletud. Mõni sai kiviga. Mõned aga... sellest räägib juba film. Rööv filmi esimeses pooles oli järgnevaga võrreldes tõesti vaid lapsemäng.

Igatahes, kui keegi seljakotireisijatest plaanib peale seda filmi punktist A, mis on suur ja turistidest tulvil keskus, jõuda kolkakülla B ning valida on bussi või lennuki, mis siis et kipaka vahel, siis bussi kasuks valides ta silm nurgast ehk korraks natuke tõmbleb. Või ei tõmble?
Kes aga tahavad ikkagi filmi kiirkäigul ära vaadata ja aimu saada, millest film on, klikkigu siia.
Film on oma sisult ikka üsna lihtsakoeline ja treiler pajatab juba päris palju sellest ära.

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.