Reisijututuba meremessil 2007

Mere- ja vaba aja messil oli laupäeval tunglemist palju. Koguni nii palju, et pealelõunaks olid kõik kallimad jahid juba broneeritud. Rääkimata odavamatest kaatritest kuskil 200 tuhande ja poole miljoni vahel - need läksid lausa käigult. Ka neljamiljonise jahi ostjatest oli moodustunud lausa väike saba. Samal ajal meie eksport kiratseb... import ja laenukoormus aga kasvab.Tarbimisele uut hoogu juurde andvaid tooteid oli messil palju, kuid ka säästmist võimaldavaid asju leidus. Alustame bokside läbimise järjekorras.

 1. Baltic Boat Center - silma hakkasid Bavaria jahid ja Mercury mootorid, ritta laotud võimsuse järgi. [pilt]
 2. Bell Boats - kahtlustäratava nimega Bella paadid ja kaatrid, kuid kipakate plastikpaatidega pole neil kuigi palju ühist, tegemist on Soome tootjaga, kellele alltöövõtuna valmistatakse merealuseid Eestis. Rahvast murdu, sest sealt sai ju odavalt. Mõni lihtsam mootoriga kaater algas juba 250 000 kroonist. Pered käisid täiskoosseisus sussides sees vaatamas ja proovimas. Enamusel rippus juba küljes silt "müüdud".
 3. MS Auto - C halli nurgas konutav pisike lett oli jälle pererahvast murdu täis, kuna see firma (tuntud ka Kompassi nimelise poe järgi) müüs odavaid kummipaate. Enamus näituseeksemplaridest, kui mitte kõik, olid müüdud. Tegemist oli letis nii palju, et õnnestus vaid kontaktid saada, et hiljem kummipaatidest edasi rääkida. Hinnad alates 8000 kr.
 4. Balti merekaatrid - neljamiljonine jaht - müüdud. Aga firmaveebi jaoks oma domeeni veel pole...
 5. Blokart - maa- ja jääpurjekad, mis mugavad auto pagassis kaasa vedada. Aga hinnad - alates 40 000...
 6. Paadimees - Argo ATVd maal ja vees liikumiseks, Tõnu Kaljuste kiirpaat, mis eelmine kevad Newhamptonist omal jõul Tallinna toodi ja terve rida muid spetsiaal- ja seeriatootmises veesõidukeid.
 7. Alfa GPS OÜ - vaikne oli selles B2 halli boksis. Küsisin rikkis Magellani akukaane kohta. Lubati hiljem ära vahetada.Sportraki akukinnitus maksab alla 100 kr.
 8. Futuren - midagi ka säästjatele. Hollandi tuulegeneraatorid ja Napsi päikesepaneelid koos kontrolleritega, et muutuda energia saamisel suurfirmadest sõltumatuks. Nii maal kui merel.
 9. Maremark - kümblustünnis oli sukelduja. Vee all muidugi. Aeg-ajalt tõusis pinnale ja küsis, mis mureks.
 10. Jakari Marine - jälle ummistasid letti peredega tunglejad, sest iga endast lugupidav pereisa tahtis järgmiseks autoga Euroopa-matkaks osta mõne Garmini autonavigeerija. Näpiti neid kohe põlvkondade kaupa ja küünarnukkidega trügiti vähem entusiastlikke eemale.
 11. Funsport - üks messi lahedamaid leide. Tartu firma on hakanud maale tooma kõikvõimalikke eriskummalisi vaba aja tarbeid nagu Trikke (kolmerattaline õõtsiksõiduk), Kitewing (lohe, millega saab mööda maad või vett edasi), pumpabike (vesikirp vee peal hüpates edasiliikumiseks), powerboardid jms asjad.

 

Kogu selle messinduse ja vaba aja teenuste õitsengu juures tundub aga imelik, miks Keila kandis väikesed turismiärid kõik kinni pannakse ja maha müüakse. Näiteks see siin ja Ohtus ka ja veel paaris kohas, mille linke enam ei leia... et väiketurism nagu muu eksportki kiratseb?
Kui nüüd aga rõõmselt loodusesse lipata, siis võib hoopis nii juhtuda :(Messipildid leiab siit.

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.