[Reisijututoa list] Reisijutud.com nelja-aastane!

 Seekordne sünnipäevahõnguline Reisijututoa uudiskiri läheb lisaks reisilistile ühekordselt ka kõigile Reisijututoa registreeritud kasutajatele, keda praegu on kokku ca 1900.

Alustame siis sünnipäevauudistest ja jätkame reisilisti uudistega, mida uut on juhtunud peale 28. septembrit, millal viimane uudiskiri ilmus.

1. Reisijututoa sünnipäev.
Enam-vähem täpselt 4 aastat tagasi, 2002. aasta novembri lõpus toimus Reisijututoa portaalis suur muutus. Senine, käsitsi tehtud portaal aadressil www2.mbp.ee/~ke/rjutt.html kolis interaktiivsesse keskkonda Reisijutud.com ja tekkisid kasutajad, kommenteerimisvõimalus ning võimalus blogida. Sel ajal olid blogid veel üsna vähelevinud ja ega reisijadki suurt oma muljeid netti päeviku kujul ei tõstnud. Kulus mitu kuud, enne kui kõik vanast saidist pärit lood uude ümber tõsteti.

2. Sünnipäevaretk.
Selleks, et reisijutud.com sündi ja 1997. aastal loodud Reisijututoa ümbertõstmist omaette domeeni tähistada, korraldab Reisijututuba oma traditsioonilise nädalavahetuse-rännaku Vääna kanti Tõlinõmme rappa. Aeg: 2. detsember. Kohaletulek: oma transpordiga. Otsime üles vaatetorni ja järve ning teeme väikese pikniku. Osalemiseks saada reply oma nime, kohaletuleku viisi ja küsimustega. Kokkusaamise koha lepime kokku juba tulijatega.

3. Mida uut?
Reisijutud.com uuendusi on veebis käinud juba ilmselt märganud. Lähiajal tuleb uut juurde veel, kuid praeguseks on käima läinud uuendused reisipoes, kaardinduses ja reisivarustuse sektsioonis.  Reisipoes on üleval Internetis olevad soodsamad pakkumised hotelli, lennupileti või auto broneerimiseks, kaardinduses lisame aja jooksul kõik avaldatud reisijutud maailmakaardile (Google Map), seni on lisatud osa Eesti lugusid Eesti kaardile, et oleks selge, mis kohast käib jutt. Ning reisivarustuse sektsioon on uus koht, kus kasutajad saavad kirjeldada oma kogemust reisivarustuse katsetamisel või soovitada hääd reisikirjandust. Muide, reisipoodi saab üles panna ka oma reisikaupade müügikuulutusi, selleks on lausa vastav vorm olemas.

4. Koeraga Saaremaal.
Taimo pani üles oma reisiloo koeraga Saaremaal käigust. Koer, muide, on ehtne Alaska kelgukoer, keda saab matkal rakendada ka enda edasivedamiseks. Taimo on käinud paljudes kohtades üle eestimaa üksi ja kambaga rändamas, mõned korrad on ka siinkirjutaja tema rabvaekspeditsioonidega liitunud :)

5. Novosibirsk-Altai.
Sanre pani kirja oma muljed reisist Altaisse. Peale migratsioonikaartide täitmist piiripunktis algasid jamad kohe pihta. Aga eks see on itta reisimisel tavaline... :)

6. Nõmme seiklusrajal
Maret Tallinna Naiskodukaitsest räägib, kuidas on lood Nõmme seiklusrajal. Kuigi kolm esimest rada olid militaristidele lastekad, olid viimased juba rohkemalt adrenaliini pakkuvad.

7. Reisijututuba esimeses lumes.
Oktoobri lõpus oli ju täitsa talv. Reisijututuba käis Lahemaal ja leidis nii lund, vett kui tormi. Mõned Ida-Virumaalt saabunud olid lausa lumevangis.

8. Matkasaabas aastaks.
Selle saapalooga alustasime uut reisivarustuse-rubriiki. Nüüd saab siit regulaarselt lugeda meie reisirahva kogemusi erineva reisivarustusega. Tegelikult olemegi juba bahilli ja GPSi valikut ka uurinud...

9. Hotellisoovitused palju reisijalt
Kait Liinev Jungenti nõukogust on alustanud hotellimuljete kogumist - kohad, kus ta on ööbinud saavad veebis tema poolt hinnangu. Selleks on loodud see veebilehekülg.

10. Hotelli, lennupileti või auto broneerimine eestikeelse juhendiga.
Pole midagi lihtsamat oma reisi planeerimisest Internetis. Reisijututuba on juba paar aastat vahendanud Sabre süsteemi broneerimist. Seekord, kui vaja, saab tuge ka eestikeelsest juhendist (sest meie partner on ameerikamaalt ja pakub vaid maailmakeelseid juhendeid).

11. Talvematk Rehessaare kivini.
Iga kord ei pea antiiksete losside või püramiidideni välja jõudma. Seekord jõudsime väikese seltskonnaga Rehessaare rändrahnuni, mis lösutab Lõuna-Kõrvemaal sooservas. Muud eesmärki polnudki. Pildid ka Võrgu-aasa Galeriis (mis on Reisijututoa ametlik fotobloog).

12. USA reisisoovitaja.
USA reisisoovitaja küsib su postiindeksit (ehk kus praegu asud), sõidusuunda ja aega, mille jooksul tahad kuhugi jõuda. Vastuseks saad selles suunas asuvad hotellid, milles ööbida. Lihtne ja loogiline. Kahjuks vaid USAs ja veidi väljaspool. Loodetavasti see teenus laieneb peagi.

Selleks korraks taas uudised läbi. Aga igaüks saab nende loomisel ise kaasa lüüa. Kuidas? Väga lihtsalt. Logi sisse, vali vasakust veerust lisa pilt, pane mitte rohkem kui 450 punkti laiune pilt üles, lisa artikkel, lisa päevikusissekanne või foorumiteema.

Muide, 12. veebruaril on jälle sünnipäev - siis täitub Reisijututoal loomisest täpselt 10 aastat :)

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.