[Reisijututoa list] Ootame kulu alt rohelist

Kui möödunud nädalavahetusel Jänijõel käisime, siis oli loodus ühtlaselt hall - vaadake ise. Kuskil kulu all ehk midagi tärkas, aga muidu polnud veel näha midagi. taevas aga kogunesid mitte vihma- vaid suitsupilved, mis tulekahjudest kogunevad.

Sel nädalavahetusel aga võib öelda, et on juba tunda mingit rohelist jumet metsas ja maal. See kõige ererohelisem aeg on algamas - metsad paistavad veel läbi, kuid helerohelised lehed annavad juba tunda, et suvi pole kaugel.

Vahepeal aga on toimunud hulk kevadisi reise ja mõnedest räägime kohe lähemalt. Nii olnutest kui tulevatest.

1. Egiptus: mida teha, kui sattuda Kairosse?
Kuna endiselt on kõige populaarsem eestlaste sihtkoht Egiptus, siis trükkis Reisijututuba ära mõned soovitused Kairosse reisijaile. Ja mitte ainult - lühike ülevaade on ka Sharm el Sheikhist, natuke ka Nuweibast.

2. Vanad laevad aetakse dokist välja.
Juba siis, kui Läänemerel veel paks jää laius, kirjutasid vanalaevaomanikud, et on valmis saanud ühise lehe. Praegu on uudistest kuulda, et enamus neist juba seilab, olgu siis laeva või paadi mõõtu. Ilmselt maksab proovida - kui metsad suletakse tuleohu tõttu, siis vete peale ei saa keegi keelata minna.

3. GPSid laoti ritta.
kaits747 kirjutab, kuidas reisijututuba GPSe testis. Käisime nendega põhjarannikul veidi sõitmas ja nüüd maksab hankida maikuu Tehnikamaailm, kus testist lähemalt juttu.

4. Reisijututuba tegi Showd.
Nagu eelmises kirjas teatasime, oli 27. märtsil tallinnas Rahvusraamatukogus Looduseomnibussi looduseõhtu, kus sai näidatud pilte Reisijututoa reisidest. Tundus, et täissaalile läinud etendus koos Kait Tamra muusikaga pakkud midagu huvitavat paljudele. Igal juhul on Reisijututuba oma peaaegu iganädalast reisimist jätkamas ja pildigalerii töötab täie auruga.

5. Kuidas jää läks.
Ega seekord täpselt ei teagi kuidas see jää läks, sest 1. aprillil oli ta veel rahumeeli alles ja vaid veidi jugade pealt taandunud Käisime vett vaatamas ja siin ka pildid - ja veel pilte.

6. Rafting tuli, et kiiresti minna.
Seekord ei saanud jää õieti veel minnagi, kui juba vesi ära kadus. Jõudsime siiski aprilli alguses korra parvesid mööda jääd lohistada ja natuke kärestikus ka sõita, kui juba Pirita jõgi kuivale jäi. Enne siis sai mõned pildid ka tehtud.

7. Rohelised Virumaal.
Nädal veel ja roheliste rattamatk on juba alanud - NETI annab Reisijututoa lehe kõige esimesena rattamatkast infot otsides, annme me siis rattaretke ametliku lehe lingi siin.

8. Soojal maal käidud.
Raporteerime, et lubatud soojamaakülastus on nüüd tehtud. Sooja oli, päikest ka ja isegi vihma tibas lahkumisööl Saharas korra. Seega kõike sai. Kuidas ootused ja tegelikkus Tuneesias olid, seda saab võrrelda, vaadates
reisiettevalmistuse lugu ja reisipäevikut peale reisi. Ning pildid on ikka ka olemas.

9. Jänijõel kitsede seltsis.
ja nüüd siis viimasest reisist - nagu alguses mainitud, polnud veel rohelist metsas kuigi palju ja tuleoht ilmselt sellepärast veel püsib, kuid loomi oli küll karjakaupa ja mõni neist jäi ka pildile.

10. Ülehomme Simisallu.
Seegi kord läheme me reisile. Kui ilm ja seadused lubavad, siis Simisalu matkarajale. Huvilised, nagu ikka, vajutagu Reply ja küsigu lisa. Õhtuks oleme tagasi. Kummikud kaasa, läbida saab 19 km.

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.