Leedu korvpallivõit USA vastu tõi Vilniuses rahva tänavatele

Paraad Vilniuse tänavatel 1Kasutades ära pikka nädalavahetust eestis 20 kuni 22 august, sõitsime töökaaslastega Leedu reisile. Meil õnnestus olla tunnistajateks rahvapeole mida ei anna võrrelda sellega mis toimus kui Eesti eurovisiooni võitis. Nimelt just laupäeval toimus olümpiamängude raames mäng Leedu ja USA vahel, mis lõppes Leedu võiduga 94:90.

Esiteks kandsid antud korvpallimängu üle peaaegu kõik kesklinna baarid, kes suuremal kes väiksemal ekraanil. Rahvast jagus kõigile. Inimesed elasid tohutult mängule kaasa röökides, nuttes, skaneerides "Lietuva", kasutusel oli spetsiifiline terminoloogia, millest meie kajuks mitte keeleoskajatena aru ei saanud. Täielikult vilekoori osaliseks said kõige põnevamatele momentidele sokutatud reklaamipausid televisioonis.

Peale võitu läks Vilniuse kesklinnas lahti Paraad, suure algustähega. Tunniga ummistusid kõik rismikud kesklinnas autodega -inimesed poolenisti väljas akendest ja katuseluukidest ning inimestega kes soovisid üksteisele õnne. Löödi käsi kokku ja kallistati, kõigutatu autodekolonnis punase tule taha jäänud autosid ning kõige selle taustaks oli autode tuututamine ja hõisked "Lietuva! Lietuva! Lietuva!" Lehvisid rahvuslipud ja näha oli palju fännisümboolikat. Ei läinud ka kaua aega kui kohal olid ajakirjanikud, fotograafid ja riigitelevisioon seda kõike jäädvustamas.

Paraad Vilniuse tänavatel 5<br /><br />
Leedu võitis Ateena olümpiamängude raames USA koondist 94:90. Peale seda toimus linnas midagi meeletut !Kui kohalikud ja teadjamad turistid sellele kõigele kaasa elasid, meie nende hulgas, ja oma headmeelt väljendasid leidus ka autosid milles istusid arvatavasti välismaallased kes millestki aru ei saanud. Neil olid autoaknad ja -uksed kõvasti kinni ja ise üritasid nad jääda vähemärgatavateks. Arvatavasti kahtlustasid nad mingit rahvarahutust. Päris kindlasti ei oska me ette kujutada mis oleks toimunud kui Leedu kaotanuks USA-le.

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.