Ring Saksamaal (Rostock-Rostock)

Sobiv peatuspaik Kasseli ja Koblenz'i vahel, enne Ukerdasime tiiru mööda Saksamaad. Võiks öelda, et õppisime reisimist, sest põhiline, mis sai selgeks - liiga palju ei tohi korraga ette võtta. Üritasime kahe nädalaga Saksamaale tiiru peale teha, aga lõpp muutus lihtsalt kihutamiseks, et õigeks ajaks sadamasse jõuda.
Mõned punktid, mida ma enda jaoks meelde jätsin:
1. Pole mingit mõtet Saksamaale söögikraami kaasa võtta. Ostes odavatest kauplusekettidest (Lidl, Aldi), on hinnavahe eestiga olematu.
2. Kui reis pole punkt-haaval ette planeeritud ja öömajad reserveeritud, siis on väga abiks mingi raamat või muu infoallikas, kust saaks vaadata infot kämpingute kohta. Meie ostsime ADAC'i väljaande Saksamaa ja põhjaeuroopa kämpade kohta. (ADAC - Allgemeine Deutche Autoclub).
3. Siinkohal olen sunnitud tegema reklaami, et tassiksite oma raha maailma rikkaima onu taskusse - kombinatsioon "Microsoft Autoroute + GPS-antenn + läpakas" oli tõeline kergendus. Ma ei kujuta ette, kuidas ma tavalise teedeatlasega oleksin hakkama saanud, eriti linnades.
AutoRoute hind on õnneks kukkunud 800 kroonini ja GPS-antenni sain Elioni kauplusest miski 1200 rahaga.
4. Konkreetselt selle reisi juures sain ca 3000 EEKu vastu pükse sellega, et ei mõtelnud õigel ajal välja, kuidas ma sinna Saksamaale satun. Alguses sai mõeldud, et läheks üle Rootsi ja tuleks üle Poola tagasi. Lõpuks otsustasin siiski mõlemad otsad teha Siljalinega üle Rostocki. Aga selleks ajaks olid sinna-suuna peal sooduspiletid maha võetud.

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.