Naissaar

Naissaar on põhjaranniku üks huvitavamaid saari, kohe Tallinna külje all. Suvehooajal viib sinna reisilaev Monica. Militaarne saar on saanud nüüd nii puhke- kui kontserdipaigaks.


Naissaar, 28.06.2014 wher2go 13.10.2017 16:58

Naissaarel oli sel päeval esimene Naissaare laulupidu. Videos käiakse aga lisaks ka miiniladude juures. 
Video: Kaido Einama
Muusika: (CC) Roger Subirana Mata - Ancestral voices / Jamendo.com

Naissaare lõunarada wher2go 25.06.2017 17:10

Naissaarel on kolm tähistatud matkarada: lõuna-, kesk- ja põhjarada. Lõunarada on neist vast kõige huvitavam, kuigi ka põhja- ja keskrajal on vaatamist küllalt. Lõunaraja ääres asub näiteks praegugi tegutsev Männiku küla, kunagise suurima - Lõunaküla ase, Omari kontserdiküün ja Naissaare kirik koos kalmistuga. Lisaks liivarand, kantsiase, düünid ja raudtee.

Naissaar virtuaalreaalsuses

Käisime pühapäeval Naissaarel virtuaalreaalsust üles võtmas. Ricoh Theta 360 SC kaamera pildistab korraga üles kõik enda ümber, pärast saab seda virtuaalprillidega vaadata, nagu oleks ise samas kohas. 

Esimesed katsed on siin. Kõige parem on vaadata suurena, klikkides pildil Theta logo.

Kahe tunniga Naissaare lõunarajal - träkk ja pildid wher2go 21.10.2015 01:20

Mõnikord juhtub, et Naissaarele laevaga, purjekaga, paadiga või aurikuga saabudes on vaid mõni tund ringivaatamiseks. Kuhu minna, mida teha? Reisijutud.com annab nõu, kuidas paari tunniga saarel ära käia, ilma et hingeldama võtaks.

Ise käisime Naissaarel Looduse Omnibussiga ja aurikuga "Katharina". Aega oligi kaks tundi. Siis pidi sadamas tagasi olema.

Põhjatippu selle ajaga ei jõua. Isegi kiirelt kõndides läheb sinna ja tagasi aega kolm-neli tundi. Muidugi võib kolada ka sadama lähedal keskrajal, aga see pole nii huvitav. Taani kuninga aed ja miinilaod mahuksid selle aja sisse, aga miiniladudes pole miine ega eriti ka ladusid enam.

Üle jääb Lõunarada.

Naissaare lõunarada wher2go 14.09.2014 17:09

Naissaare lõunarada

Naissaare põhjaosa matkarada wher2go 29.08.2010 14:10

Naissaar on üks suuremaid saari Eesti põhjaosas ja kohe Tallinna külje all. Naissaarele saab Tallinna sadamast laevaga, vastavad graafikud selguvad igal kevadel. Naissaar on nii suur, et ka kiirelt kapates ei jõua tervet saart ühe päevaga läbida (kui, siis rattaga), sellepärast on mõistlik ühel päeval ette võtta saare lõunaosa, teisel aga põhjaosa.

Naissaar on kaitsealune, seal on keelatud väljaspool telkimisala ja majutusasutusi lõkke tegemine ja ööbimine. Sadamas on kaitseala keskus, kus suvehooajal on saanud mõnikord ka süüa. Naissaarele viib reisilaev Monica.

Naissaare matkarajad wher2go 29.08.2010 13:47
Nargeni Tormisene Opera wher2go 20.06.2006 13:12

14. juunil startisime Piritalt kuuekesi mootorpaadiga, et kimada Naissaarel avatavale festivalile. Etteruttavalt ja pildihuviliste vajadusi rahuldavalt kohe alguses ka pildilink.

Sõit kulges vastulaines ja peksis korralikult, märjutas ka. Lähenesime saare lõunaküljele, kus Kaljuste maja ja Omari küün asub, sadamast on sinna ikka jala omajagu visata. Omari küüni juures aga on vanas lautrikohas taastatud väike paadisadam.

Asu Naissaar teemat jälgima

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.