Kahe tunniga Naissaare lõunarajal - träkk ja pildid

Mõnikord juhtub, et Naissaarele laevaga, purjekaga, paadiga või aurikuga saabudes on vaid mõni tund ringivaatamiseks. Kuhu minna, mida teha? Reisijutud.com annab nõu, kuidas paari tunniga saarel ära käia, ilma et hingeldama võtaks.

Ise käisime Naissaarel Looduse Omnibussiga ja aurikuga "Katharina". Aega oligi kaks tundi. Siis pidi sadamas tagasi olema.

Põhjatippu selle ajaga ei jõua. Isegi kiirelt kõndides läheb sinna ja tagasi aega kolm-neli tundi. Muidugi võib kolada ka sadama lähedal keskrajal, aga see pole nii huvitav. Taani kuninga aed ja miinilaod mahuksid selle aja sisse, aga miiniladudes pole miine ega eriti ka ladusid enam.

Üle jääb Lõunarada.

Lõunarajal jõuab kiriku juurde enam-vähem tunniga või natuke vähem. Kuna ka tagasiminekuks peab aega varuma, siis jõuab veel napilt surnuaias ära käia Inglise meremeeste kalmistul ja veel sel sajandil paigaldatud hauatähiste juures. Siis aga kähku tagasi.

Täpsem marsruut oleks järgmine. Alusta sadamast, mine Männiku külla. Jah, kulge esialgu mööda seda suurt teed, mis läheb üle raudtee. Saab kiiremini. Männiku külas on Rähnipesa Saloon, mõned kordatehtud suvilad, Naissaare muuseum, miinirong, vedur, mis enam ei sõida ja tegutsev külalistemaja küla lõpus. Aega palju pole - tee mõned peatused, pildista ja kulge edasi.

Edasi läheb lagedamaks, vahepeal näeb merdki ja Tallinna panoraami. Peagi paistab Lõunaküla - 2015. aasta sügisel käis seal vilgas keldriehitamine. Omari küün on kaugelt paista, samuti Tõnu Kaljuste suvila ja aiad.

Mõnesaja meetri pärast peale Kaljuste maja on restaureeritav kirik, veel sajakonna meetri pärast pööra vasakule, et jõuda mereäärsesse surnuaeda. Viidad juhatavad. Sealt võib kallasrada pidi tagasi Kaljuste suvila juures oleva lautrikohani tulla. Nüüd kuni Naissaare külalistemajani sama teed pidi tagasi ja et huvitavam oleks, pööra paremale ära mere äärde. Palju aega pole, kui oled kiire, siis saab ära käia ka lõunatipu liivaluidetel ja tuletorni juures, muidu aga peaks mööda rannaserva männimetsa all sadamani tagasi lonkima. Siin on männimetsad, seened, kalda ääres väike liivane pank ja mõnusad jalutusrajad. Kui pikki peatusi ei tee, oledki kahe tunni pärast sadamas tagasi.

Vaata kaarti suuremalt:

Asukoht

59.55769214713411, 24.54919481264369

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.