Klooga

Lugusid Kloogast.


Geogolf Niitväljalt Kloogale

Eesti esimene ametlik geogolfirada pakub võimaluse ühendada kolm mängu: golfi, geopeituse ja geogolfi, veidi on mängus ka geodashingu elemente.

Koordinaatidelt N 59 18,693 E 24 17,744 leiad pudelikese instruktsioonidega. Pudeli peidukoht on veidi puus. Seejärel läbi geogolfi rada umbes samade reeglitega, nagu http://golf.gpsgames.org/. Vastavalt mängu omapärale peaksid arvestama igasuguse maastiku ja ootamatute olukordadega, seega võib mäng kujuneda nii mugavaks jalutuskäiguks kui tõsiseks raskusmatkaks, aga mitte väga pikaks. Lähemalt loe ka http://www.reisijutud.com/node.php?id=1329.

Kloogarannas sajandi viimasel suvel

reisijututuba, juuli 1999

Kaido Einama

Kunagi Kloogaranda sõites olid rongid täis nagu bussid. Inimesed rippusid lahtistel akendel nagu Ladina-Ameerikas, oli minestanuid, oli rüselemises kannatada saanuid. Randa saabunud rongi ootasid juba tihedalt perrooni ummistavad pruuni nahaga higised päevitajad: veel liikuva rongi vabadele istekohtadele visati läbi lahtiste akende kotte, et paremaid kohti reserveerida. Ranna äär oli täis jäätisemüüjaid, kes müüsid mõnekopkasi jäätiseid, iga 60ndate päikeselise kommunismi stiilis müügiputka müüs, mida nõukogude ajal saada oli.

Kloogal veel kardetakse külalisi

Vaatega järvele. Lodijärve ehk Klooga lossi järvevaade on aga võsa taga.Eesti Päevaleht, 1995.

Kaido Einama

Klooga ümbruses ringi liikudes võib siin–seal näha
vigases eesti keeles maalitud silte, mis südame kiiremini
põksuma panevad ja mis teatavad: "Seis, lastakse!" Loomulikult ei "lase" sildi taga enam keegi. Halvimal juhul võib sealt leida mõne piknikuseltskonna, kelle jaoks lagastatud sõjaväeümbrus rahuldust pakub. Eesti sõjaväelased pole aga Klooga hajali paigutatud sõjaväe–ehitiste vastu huvi tundnud. Küll aga on endistel Vene sõjaväelastel veres kahtlustamine: kõik, kes pildistavad või käituvad muidu kahtlased, pole kui mitte just spioonid, siis diversandid igal juhul.

Asu Klooga teemat jälgima

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.