Matsalu

Matsalu rahvuspark: linnuvaatlus, loodusfilmide festival jm.


Kiideva-Puise matkarada: vaated üle takistuste Matsalu lahele

Muidugi pole Matsalu põhjakallas nii kuulus kui lõunakallas, kuid ka põhjakaldal on põhjust mõned jalutuskäigud ette võtta. Sügisel ja kevadel, kui on lindude rändeaeg ja ka südasuvel, kui kaldaäärne mets ja luhad vohavad, on üks põnev matk ootamas Kiidevalt Puise suunas.

Enamus matkarada kulgeb ranna äärt pidi, kuid lõpuosa jõuab korraks ka sisemaale. Rannaäärsed maastikud on Matsalu jaoks natuke ebatüüpilisemad, kuna otse mere ääres saab jalutada suurte puude all, mis sinna paarkümmend aastat tagasi istutatud. varem laiusid seal rannaniidud. 

Salevere Salumägi - paar kilomeetrit korallide otsas

Salevere Salumägi on otsekui Toompea keset lagedat Matsalu. tegemist on jääajal kokkupressitud korallkaljuga, mis jää taandudes ja sulavee uhtudes jäi alles üksiku platoona.

Salevere mäele viib väike matkarada. Tagumises osas laskub trepp alla laudteele, kust saab panka ka alt vaadata. Seal on ka puhtaveeline allikas.

Tagasi kulgeb rada sarapuusaludes, räägitakse ka, et Saleveres on palju usse ja seda on lausa ussimäeks kutsutud.

Matsallu saab piletiga wher2go 06.05.2011 13:54

Matsalus on käivitumas keskkonnasõbralik loodusturismiprojekt MATSALU TICKET – Päev Matsalu Rahvuspargis.

Igal laupäeval maist kuni septembrini saab selle abil liituda Matsalu rahvuspargis rahvusvaheliste gruppidega, valides kolme erineva võimaluse vahel:

  • retk bussiga, jalgsi ja paadiga (40 € / in.),
  • kanuumatk saatjaga (70 € / kanuu)
  • või rattaretk omapäi (20 € / in.).

Osalema on oodatud kõik loodushuvilised – nii Eesti majutusasutustes peatuvad välisturistid kui ka siseturistid.

Reisijututoa teine Gowalla-reis - Matsalu põhjatornidesse

Matsalu North Towersehk Matsalu põhjatornid on Reisijutud.com-i teine Gowalla reis Eestis, mis tutvustab Matsalu lahe põhjakaldal asuvat kolme linnuvaatlustorni. Miks just kolme, miks just Matsalu põhjakaldal? Aga sellepärast, et Matsalu lõunakallas on üsna populaarne, kuid peaaegu sama põnev (või isegi põnevam) põhjakallas on asjatult unarusse jäänud matkajate poolt. Kolm torni sunnivad peatuma nendes kohtades, kus saab näha kolme erinevat põhjakalda maastikku.

Matsalus on linnud kohal

18.septembril saabuvad Eestisse Euroopa juhtivate linnu- ja loodusajakirjade ajakirjanikud ning reisibüroode esindajad, teatas Matsalus reise tegev Estonian Nature Tours. Proovisime meiegi kiirelt läbi käia ühe koha, kuhu välisajakirjanikud kindlalt satuvad: Matsalu merekalda, kus linnud juba hoolega kogunevad.

Vaata pilte 17. september 2010 Matsalus.

Kui 6-päevase tutvumisreisi raames külastavad ajakirjanikud Suurbritanniast (Bird Watching), Hollandist (Grasduinen), Rootsist (Sveriges Natur) ja Soomest (Suomen Luonto ja Natur och Miljö) ning reisibüroode esindajad Suurbritanniast ning Belgiast Lääne-, Hiiu- ja Pärnumaad, siis meie käisime ühe päeva Matsalu põhjakaldal. Tasub juba minna - haned ja lagled on kohal, samuti triivib taevalaotuses lõuna poole suuri kolmnurkseid kureparvi.

Asu Matsalu teemat jälgima

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.