Väike linnamatk Pae pargis ja Kadriorus - matkaträkk ja pildid

Valge tänava sild, vaade kesklinnale. Foto: Kaido Einama

Kui linnast välja ei jõua või ei taha minna, siis see matkarada sobib linna-pargimatkaks. Kogu ulatuses saab joosta ka. Pikkuseks täpselt 5 km, seega treeninguks on vahemaa täpselt teada.

Alusta KUMU ülemisest parklast, kuhu võib saabuda nii autoga, bussiga kui jala. Teekond viib KUMU juurest üle Valge tänava silla Pae parki. Lasnamäe linnaosavalitsuse eest mööda, Pae järve rippsillale. Suviti on järvel purskkaev, viimastel aastatel pesitsevad veesilmal lisaks luikedele ja kajakatele ka eksootilised pardilised, näiteks sarvikpütt.

Pae park.

Pae pargi on üles ehitanud Merko ja saanud selle eest õiguse ehitada järve kaldale korterelamuid. Neid kerkib praegugi ja tuleb juurde - nii tornmaju kui 3-4 korruseliseid. Silla juures on laste mänguväljak, natuke edasi korvpalliplats ja treeninguväljak. Ümber Pae pargi kulgeb ka pehme kattega jooksurada. Pallasti poolses otsas asub koerte mänguväljak.

Tagasi Valge tänava sillale jõudes avaneb vaade Tornimäe pilvelõhkujatele. Nüüd läheb tee Lasnamäe nõlvast alla, KUMU kõrvalt Kadrioru parki.

Alla Kadriorgu.

Kaardil olev rada teeb põike ka Jaapani aeda, mis talvel võib olla suletud, suvel saab siin teha pikema tiiru tiikide vahel. Puude juures on julged oravad.

Kadrioru lossi taga-aeda jõudes võib teha pärast trepist laskumist esimese kohvikupeatuse Kadrioru lossis. Edasi liigub tee suurte puude alla ja kanalite vahele, põige Luigfetiigi juurde ja Miia-Milla mängumaja juurde ning mööda alleed Suveteatri platsini toob matkaja KUMU alumise sissepääsu juurde. Ka KUMU-s saab kohviku- ja muuseumipeatuse teha, läbi KUMU aga on põnev üles matka algusse tagasi jõuda, sest KUMU hoovist läheb tunnel Valge tänava alt läbi ülemisse parklasse, kust alustasime.

Vaata kaarti suuremalt:

Vaata Google Street View´st rajale jäävaid panoraame:

KUMU.

Rippsild üle Pae järve.

Pae järv.

Jaapani aed.

Kadrioru loss.

Asukoht

59.435857275, 24.79868491

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.