Läänesadamast Linnanmäkile: jalutuskäik Helsingis

Helsingisse minna on lihtne. Astud laevale, istud paar tundi mõnes kohvikus või Rootsi lauas ja oled kas Länsisatamas või kesklinna sadamas. Mida edasi? Stockmann, Forum, Esplanaad, raamatupood ja mõni kohvik katedraali lähedal Aleksanterinkatul?

tegelikult kõlbab helsingi väga hästi ka jalutada. See on parkide linn, mille rohelisi alasid ühendavad jalgrattateed. Võid Läänesadamast jalutada kesklinna ja sealt Finnlandiatalo tagant algavaid parke mööda ikka põhja poole. Lõbustuspargid, loomaaed, meremaailm, rannapromenaadid - kõik need saab läbi jalutada ja ola õhtuks sadamas tagasi ilma taksot või ühistransporti kasutamata.

Ja inimesed on helsingis hulga rõõmsamad. Kui oled kaua mornide nägude keskel Tallinnas olnud, on tervendav natuke aega Helsingi parkides jalutada.

Alusta antud teekonda Läänesadamast. Eestist tulles peab ära harjuma märkama jalgrattateedega ristumisi, sest isegi sügisel ja lumeta talvel on rattasõitjaid palju. Nad ei pruugi nii hästi turistidega osata arvestada, sest kohalikud teavad, et rattateele ei maksa ummisjalu hüpata.

Länsisatamast saad ilusti kesklinna poole läbi jalakäijate tunneli, mis viib Erikinkatu otsale. Seda mööda aina otse kulgedes oledki varsti Forumi kaubanduskeskuse taga. Sinna jõudmiseks läheb rahulikult ligi 25 minutit. Poes on FiWi, kus saad oma esimesed pildid üles laadida, allkorrusel on palju söögikohti. Saab teha esimese hommikukohvi linnas.

Edaspidise osas ei tahakski väga marsruuti peale suruda, pigem võib seda võtta põhja poolt tagasitulemise soovituseks. Ise sai Forumi juurest kulgeda hoopis Stockmanni eest Helsingi Toomkiriku juurde ja sealt pühja poole botaanikaaeda. Edasi üle Pitkäsiltä Juttutupa restorani juurde, pilk korraks Eläintarhalahtelle ja rannapromenaade pidi põhja suunas. Kogu aeg on pargid kuni Pasilani välja. Enne aga Linnanmäki lõbustuspark, Sea Life, Linnulaulutee.

tagasi juba võib võtta sihiks Töölönlahti rannapromenaadi, mis viib restoranide ja pargipinkidega palistatult Finlandiatalo ette. Veel natuke tagasi kesklinna poole ja Kiasma saab ka võtta peatuskohaks. Nüüd tagasi Forumisse ja tuttavat teed pidi Länsisatamasse, kust Tallink väljub või Katajanoka terminali, kust Viking Line väljub.

Vaata kaarti suuremalt:

Asukoht

60.151863922142276, 24.91852319237296

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.