Algab Porkuni ja paekivi teemaline giidi- ja kodulookonkurss „Pajatusi paekivist”

Algab Porkunit, paeriiki, paemuuseumi ja rahvuskivi ehk paekivi tutvustamise omavaheline mõõduvõtt, kus selguvad parimad tutvustajad. Konkursi eesmärk on populariseerida giidide, reisisaatjate, koduloorääkijate, õpilaste, õpetajate ja teiste huviliste seas paekivi, paemuuseumi, samuti Porkunit ja kõike Porkuniga ja paepiirkonnaga seonduvat.

Korraldajad soovivad leida eeltööde näol uusi lähenemisviise ja fakte paekivi, paemuuseumi, paeriigi ja Porkuni kohta. Kõik laekunud eeltööd jäävad paemuuseumi.

Konkurss koosneb kahest osast: eeltöö ja lõppvooru etteaste. Eeltöö on 1,5-3 lehekülge pikk vabas vormis kirjatöö Porkuni, paepiirkonna  ja paekivi ning paemuuseumi teemal.

Eeltööde hindamiskriteeriumid on järgmised:

 1. õigekiri
 2. legendide kasutamine
 3. stiilsus
 4. ladusus
 5. huvitavus
 6. faktide kasutamine
 7. informatiivsus
 8. uudne lähenemisviis
 9. mälestuste kasutamine

Lõppvooru hindamiskriteeriumid:

 1. atraktiivsus
 2. näitlejameisterlikkus
 3. ladusus
 4. esituse loogilisus ja sidusus ümbritsevate objektidega
 5. grupi ohjes hoidmine
 6. eesti keele korrektsus
 7. mälestuste je legendide kasutamine
 8. ajalimiidist kinnipidamine
 9. üllatusmomentide olemasolu ja kasutamine
 10. esitluse meeldejäävus

Eeltööde esitamise tähtaeg on 31. märts 16. aprill 2012 (tähtaega pikendati). Parimad tööd hõiskame välja 26. aprillil. Lõppvoor toimub 5. mail algusega kell 11.00 Porkunis.

Igale lõppvooru pääsenule antakse üks tund, et paekivi, paeriiki, paemuuseumi  ja Porkunit tutvustada. Lõppvoorus on vaja igal osalejal rääkida neljal etteantud teemal: paekivi, paeriik, paemuuseum ja Porkuni. Igale aspektile tuleb kulutada minimaalselt 10 minutit. Oma lemmikteemast või teemadest võib rääkida pikemalt. Kokku siis lõppvooru etteaste kuni üks tund pikk.

Osalema ootame ka vaid paekivist pajatajaid: lapsi, õpilasi, loodusturismi õppureid, kes räägiks oma leitud paekivist, rännakutest paepealsel (Eestis või välismaal) või tutvustaks oma tegemisi paekiviga. Eeltöö pikkuseks võiks olla 1-2 lk.

Hindamisel toimub eraldi arvestus koduloorääkijatele ja kutselistele giididele ning vaid paekivist pajatajatele.

Eeltööd palume saata aadressil paemuuseum@tamsalu.ee. Küsimused on oodatud samale aadressile või telefonil 53 452 598, 32 93 881, 32 20 662. 

Julget pealehakkamist soovides

Paemuuseum

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.