Matkarada Suurupi panga all

Suurupi rand.

Suurupi rand on peidetud suvilarajoonide ja uuselamuterivi taha. Kohati on rannaäärsed teed kinni pandud ka sõjaväelaste poolt. Aga rannale pääseb jala siiski ligi ja autotki pole vaja väga kaugele jätta. Küll võib see aga järelvalveta jääda üksikus kohas. Rand aga valdavalt vaba ja inimtühi nii jalutamiseks kui pikutamiseks.

Kaardil kirjeldatud rada algab pankrannikult peale väikest jalutuskäiku maantee äärest mere äärde. Vaata allpool ka Street View vaadet. Rannapuhkuseks pole just ideaalsed tingimused, aga liivalapikesi leidub ja rändrahnude vahel saab lasta UV-kiirgusel oma naha kallal samasugust tööd teha, nagu Pirita või Stroomi rannas. Meri on alati adrune ja kivine.

Pankrannik aga on huvitav - liivakivist materjal paigutub kohati väga huvitava mustriga, mitte siledalt laotudes nagu nagu tavaliselt. Siin on olnud iidne anomaalia. 

Kogu rada on üsna kergelt jalgsi läbitav, välja arvatud peale poolsaare tippu põhjaküljel paar kohta, mis retke ajal 14. juulil 2011 olid liiga pehmed ja adrused ning nõudsid kaldapuhmastikus veidi ragistamist. 

Samast paigast algab ka üks teine matkateekond, millest mõni aasta tagasi kirjutasime: Suurupi, 17. oktoober 2009.

Vaata kaarti suuremalt:

Vaata Street View vaadet teekonnast Suurupi panga alla:

Vaata videot:

Street View vaade on salvestatud Samsung Gear 360 (2017) kaameraga.

Asukoht

59.466877, 24.364358

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.