Kohtumine Vietnamiga

Kohtumine Vietnamiga oli EST 2008-l põgus, kuigi Vietnami esindaja oli käinud mitu korda Reisijutud.com laua juures ja sinna oma materjale jätnud. Teise päeva õhtul siis nägimegi Nguyen Van Lam-i Lâm & Green Toursist. Allolev info ongi pärit neilt Reisijututoale jäetud materjalidest.

Vietnam on roheline maa ligi 4000-aastase ajalooga. Seal on 54 rahvusgruppi, suurimad neist moodustavad siiski 80% elanikkonnast. 18ndast sajandist kasutatakse ladina tähestikku, enne oli hiina keelest kohandatud märgisüsteem.

Toit põhineb riisil ja nuudlitel. Vietnam on suur riisi eksportija, farmituristid ja loodusturistid kohtavad kindlasti oma teel palju riisipõlde.

Vietnam on pikk huvitava kujuga riik, mis keskelt on üsna kitsaks pigistatud (50 km kitsaimast kohast), omades 3500 km rannajoont. Mekongi jõe delta lõunas on täis soiseid alasid ning mangroovitihnikuid, sama on ka Red-i jõe suudmes põhjas. Kolmveerand maast on mäestik ja tihedalt metsane. Seega - Eestil pole Vietnami turistile pakkuda eksootikat metsa, soode ja randade näol. Eestlasel Vietnamis on aga vaadata mangroovivõsasid, pambusemetsi, mägesid. Põhjaosas on Himaalaja eelmäestik, kus asub Vietnami kõrgeim tipp - Phan Si Pan, 3143 meetrit kõrge.

Põhjaosas on traditsioonilised neli aastaaega, keskosas mussoonid septembrist novembrini ning lõunaosas kuiv (märtsist maini) ja niiske periood.

Loodusturismiga tegelev Green Tours pakub peaaegu alati n.ö a la carte reise vastavalt turistide soovidele. Keskendutakse loodusturismile. Lisaks saab tellida ka kultuurireise. Ettevõte nimetab järgmisi vaatamisväärsusi, mis kultuurihuvilistele peaksid sobima:

 • Ha Noi, ajalooline pealinn
 • Hue, tsitadell-linn
 • Hoi An, iidne linn
 • My Son, Püha Maa
 • Mekongi delta

Külatuuril on võimalik veeta päev autentses külas ja näha igapäevaseid vietnamlaste tegemisi kõrvalt. Kohati ka kaasa lüüa.

Viisa saab Vietnamist kohapealt Green Toursi esindaja abiga, kui ei viitsi saatkonnast asja ajada. 60 USD eest on lennujaamas vastas firma esidnaja ja organiseerib kõik ära.

Raha: dong, 1 USA dollar on üle 15 000 dongi. Suurim kupüür on 500 000 dongine. Suuremates linnades saab lisaks krediitkaardile maksta ka otse dollarites. Poole dollari eest saab tänavasööklast söögi, neli dollarit maksab restoranieine.

Teed on endiselt sõjast laastatud ja halvas korras. Isegi Hanoi ja Ho Chi Minh City vaheline Highway nr 1 on halvas korras kohati, kuid läbitav. Hanoi ja Ho Chi Minhi vahel käib ka rongiühendus, 1700 km läbitakse üherööpmelisel raudteel 33 tunniga. Öises magamisvagunis töötab ka konditsioneer. Vett pidi on kõige levinum viis ühest kohast teise jõuda, sest randa Vietnamil jätkub. Mõned kohad, näiteks Mekongi delta, ongi vaid vettpidi ligipääsetavad.

Hanois elab 3,5 miljonit elanikku. Vaatamisväärsused, mida tavaliselt külastatakse, on järgmised:

 • The Temple of Literature for culture and tranquility
 • 36 tänavat vanalinnas - suveniiroppidide koht ja vana koloniaalarhitektuuriga tutvumise paik
 • Ho Chi Minh-i mauseoleum
 • "Veenukuteater" 
 • päevane reis Hoa Lu-sse ja Tam Coc-i riisivälju vaatama, sealhulgas Bat Trang - keraamikameistrite küla ning Dong Ho - konstnike ja siidimeistrite küla.
 • Ha Long-i lahel kruiis kohaliku meresõidukiga - tegemist on maailmapärandi nimekirja kantud loodusväärtusega - kõrged kummalise kujuga kaljud, mis veest välja ulatuvad.

Teine kohtumine oli EST 2008-l Vietnamiga veel ees - luksusliku Hoi An-i viietärnikuurortiga, aga sellest juba järgmine kord.

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.