Karuskosele rappa ja ööbima

Kui reedel olime paadiga tormisel merel, siis laupäeval suhteliselt vaikses rabas. Muide, kui Soomaale sõita, on väga rahulik marsruut läbi Rapla-Järvakandi, seda soovitas ka Aivar Ruukel pärast, kuuldes, et me sealt tulime. Peale Raplat on peaaegu inimtühi tee Rakvere-Pärnu maanteeni välja. Seal aga väga hea asfalti mõned kilomeetrid Tori teeristini.
 
Olime Jõesuu kõrtsi ees kohal kell 14, nagu kokku lepitud. teised orienteerusid kauem - kõik polnud seal käinud. Kohvid tehtud, läksime edasi Karuskosele, jätsime autod 0,8 km enne talu parklasse ja suundusime Ingatsi matkarajale (Karuskose juurest on rada vee all, enne aga metsavahi teeristist minnes üsna kuiv, puulaastudega kaetud). Raba polnudki veel nii värviline kui Soomes Kuusamos, Eestis see veel värvilisem aeg alles tuleb peale esimesi külmi. Ja esimene suurem külm oligi kohe sel ööl, mis saabus peale matka.

 
Kui olime oma kodinad üle kitsa rippsilla majja saanud, hakkasime kokkama. Pimedaks läks kiiresti ja elektri kadumine lisas põnevust ka juurde. Grill sai esimesed lihad valmis, aga siis jäätus gaasiballoon ära. Läksime hoopis suitsusauna, taskulamp ja õueküünal kaasas. Tekkis kaval mõte see eesruumi lauale põlema panna, aga see haises nii vängelt, et tõstsime ta õue, leiliruumi akna taha.
 
Kuna olime 3 tundi peale sauna valmissaamist niisama mölisenud, oli õige vunk juba välja läinud. Aga soe oli ta ikka. Korralik. Pesemisvõimalus puudus ja hüppasime peale leili jõkke, et end natuke küürida. Veetase oli muide 1,5 meetrit üle nulli. Külm ja kiire jõgi, aga puhtaks sai isegi ilma seebita. Vist desinfitseerib suitsusaun päris hästi.
 
Öösel olid õues imelikud hääled. Selgus, et kährikud piiravad õunaaeda. Hommikul polnud enam ühtki õuna puude all maas näha. See-eest olid lombid sentimeetrise jääga kaetud ja rippsild libe. Päike tõusis, ilus, nagu ikka tsivilisatsioonist eemal. Kitsed olid ja sead ka. Tagasi tegime veel korra peatuse Jõesuu Kodukõrtsis, kus tellisime kodused kotletid, mis põhjustasid hiljem terve päeva väga vastikult haisevaid röhatusi. Tallinnani oli Järvakandi kaudu minnes tee puhas kuni Raikkülani, edasi muutus juba päris tihedaks ja Kohilast alates oli linna suunas vaid üks suur autodevool.
 
Nüüd siis lingid ka:

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.