Kuutsemäel tuleb lumekajakkide võistlus

Mida teha oma kajakiga talvel? Mõnikord saab jaanuaris suurveel sõuda, aga seekord kiskusid kõik jõed juba jäässe ja merel on külm ja niiske. Sel nädalavahetusel saab oma kajakiga hoopis Kuutsemäele sõita, sest seal korraldatakse esimesed lumekajakkide võistlused.

Lumekajakk ei ole (veel?) eraldi lume jaoks toodetud vee- ja jääsõiduk, vaid tavaline eelistatavalt kärestikukajakk, millega kihutatakse kelgumäest alla. Seda on varem näiteks vastlapäevadel harjutatud ja leitud, et see lõbus on. Kajakk libiseb lumel ülihästi. Lätis korraldatud võsitlusest said innustust ka eestlased ja nüüd ongi algamas RedBull Snowkayak 26.jaanuaril Kuutsemäel.

"Kas sa kujutad ette golfi mängimist mudamülkas või bobisõitu kruusateel? Aga kajakisõitu lumel? Sul on kõrini tavalisest talispordist ja tahad kogeda midagi ekstreemsemat? Tule siis 26.jaanuaril Kuutsemäele ja osale Red Bull Snow Kayaki võistlusel," kirjutatakse korraldaja kodulehel.

Eelregistreerida saab kodulehel või alates kell 12.00 võistluspäeval kohapeal. Ürituse algus on 14.00, vanusepiirang on osalemiseks 16+. Kiivrid ja kajakid saab korraldajatelt.

Vaata ka videot (ülalolev pilt on ka kaader videost):

 

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.