Kuutsemäe

Mäesuusakeskused Eestis on tõeliste mäesuusamaade jaoks nagu laste harjutusmäed. Kuutsemäe ehk Kuutsekas aga on meie üks suuremaid ja tuntumaid. Vähemalt lauaga ja suusaga allasõitmise saab selgeks, kuigi enamus ajast võib kuluda suusatõstuki sabas seismiseks.


Kuutsemäel tuleb lumekajakkide võistlus

Mida teha oma kajakiga talvel? Mõnikord saab jaanuaris suurveel sõuda, aga seekord kiskusid kõik jõed juba jäässe ja merel on külm ja niiske. Sel nädalavahetusel saab oma kajakiga hoopis Kuutsemäele sõita, sest seal korraldatakse esimesed lumekajakkide võistlused.

Lumekajakk ei ole (veel?) eraldi lume jaoks toodetud vee- ja jääsõiduk, vaid tavaline eelistatavalt kärestikukajakk, millega kihutatakse kelgumäest alla. Seda on varem näiteks vastlapäevadel harjutatud ja leitud, et see lõbus on. Kajakk libiseb lumel ülihästi. Lätis korraldatud võsitlusest said innustust ka eestlased ja nüüd ongi algamas RedBull Snowkayak 26.jaanuaril Kuutsemäel.

Lumekajakkide võistlus Trillian 24.01.2013 20:13

Majutusarvustus: Lutsu turismitalu

Aprilli keskel on turismitalud tühjad ja juurdepääsuteed mutta uppumas. Paljud talud on selleks ajaks uksed hoopis kinni pannud. Lutsu turismitalu oli avatud ja endises vesiveskis pahises kevadine suurvesi tammist alla lumiste orgude vahele. Suusatajaid enam polnud ning kanuutajad olid madalamate pinnavormide lähedastes öömajades.

Otepää lähedal on Lutsu talu väga mugav paarile perekonnale, sest umbes nii palju rahvast see mahutab. Maksimaalselt võib iidse vesiveski katuse all saada peavarju kuni 18 külalist, voodikohti üleval tubades on kümme. Üleval on neli tuba. Kaks neist eraldi (koos eraldi duši/WCga), kaks aga vahepealt uksega ühendatavad ja ühise tualettruumiga. Toad on üsna kitsad, lahedat äraolemist katusekorrusel ei maksa loota, kuid see-eest on esimesel korrusel külaliste käsutuses väga avar eluruum koos televiisori, baarileti, laudade-diivanite ja hinna sees oleva hommikusöögiga.

Lutsu turismitalu wher2go 15.04.2011 21:59

Lutsu turismitalu

Kuutsemäe - miks tüütu?

Otepääl, täpsemini Kuutsemäel aga olin ma umbes 10-aastase pausi järel. muutunud polnud just väga palju, peale selle, et rahvamassid on nüüd meeletud ja järjekorrakultuur olematu.

 Lauda laenutada enne nädalavahetust on kohapealt lootusetu. Ka kõik Otepää ja selle ümbruse laenutused on ette lauad ära broneerinud. Mäesuuska aga saab (Karupesas polnud, aga Veetee letis veel mõned leidusid). Hinnad algavad 150-200 kroonist. Müüt, et mujalt laenutatud varustusega Kuutsemäele ei lasta, ei osutunud tõeks - ja kuidas saakski selles meeletus tõstukitrügimises hakata kedagi suuskade pärast välja praakima...

Kuutsemäel vajatakse lund wher2go 02.03.2003 23:11

Pühapäevaleht, jaanuar 1997. Kaido Einama Kuskil metsa vahel peatub moodne limusiin. Inimesed ronivad välja, võtavad suusad ja kaovad metsa. Lõuna-Eesti vähese lumega kuppelmaastikud on suusatajatele vanast harjumusest armsamad, kui Põhja-Eesti lumeuputuse käes vaevlevad madalad künkad. Eliitsuusatajad kogunevad talve saabudes Kuutsemäele. Kuutsemägi on vaatamata lume alt välja tungivale liivale inimesi puupüsti täis. Tõstukisaba venib, taevast kukub alla üksikuid lumeräitsakaid. Põhja-Eestist tulnud kiruvad: oleks pidanud kodust ikka lund kaasa võtma. Aga suusatavad ikkagi.Linke:

Asu Kuutsemäe teemat jälgima

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.