Kuutsemäe - miks tüütu?

Otepääl, täpsemini Kuutsemäel aga olin ma umbes 10-aastase pausi järel. muutunud polnud just väga palju, peale selle, et rahvamassid on nüüd meeletud ja järjekorrakultuur olematu.

 Lauda laenutada enne nädalavahetust on kohapealt lootusetu. Ka kõik Otepää ja selle ümbruse laenutused on ette lauad ära broneerinud. Mäesuuska aga saab (Karupesas polnud, aga Veetee letis veel mõned leidusid). Hinnad algavad 150-200 kroonist. Müüt, et mujalt laenutatud varustusega Kuutsemäele ei lasta, ei osutunud tõeks - ja kuidas saakski selles meeletus tõstukitrügimises hakata kedagi suuskade pärast välja praakima...

 

Niisiis, tuli seekord suuskadega leppida ja lauakogemus oli vaid visuaalne. Suuskadega Kuutsemäel muidugi on mõne tunniga mäed ammendunud, sest pingutama eriti ei pea ja Lilleoru nõlval tuleb ka sööstlaskumisel veidi hoogu juurde lükata.

Karmimaks nimetati tagumisi mägesid, mis õhtupoole olid tõesti juba n.ö karmimaks läinud, sest päeval sadanud uduvihm tõmbus järsemates kohtades jäässe. Positiivne on asja juures muidugi see, et vaatamata mitmeaastasele mittesuusatamisele võib Kuutsekal juba mõne allalaskumise järel tunda end ässana: kukkumisi pole, laskumised on lihtsad ja lühikesed. Harjuda tuleb aga terve päeva tõstukisabas toimuva trügimisega, tegelikult sellega ei harjugi.

Eriti karm võitlus käib lauduritega, keda on üle poolte: hüppavad suuskade peal ja saba lõppu ei tunnista. Üks tavaline Kuutseka järjekord ongi suusa- ja lauaotstel talluv rahutu tropp tõstukile viiva aiavahe juures. Neli tundi kõige magusamast lõuna-ajast maksab sisustada mäest eemal kuskil Otepääl süües. Siis on mäenõlvad liiga paksult rahvast täis. Pealelõunal on juba üsna rahulik, eriti tagumistel nõlvadel ja tagumiste tõstukite juures on ka seltskond soliidsem ja ei trügi nii palju. Lisaks mäesuusale saab Otepääl muidugi murdmaad ka proovida. Laenutusest on murdmaasuusad ca 100 kr, rajad pikkade tõusude-laskumistega. Äkilisem on nn treeningrada Karupesa juures. 

Korra käisime ka Väike-Munamäe juures, kus sattusime Soome Yle TV võttegrupi piiramisrõngasse. Pinniti, mida arvame Kiku laupäevasest sõidust. No igakord ei saa ju võita ka. 8. koht ka täitsa korralik. Nii eetrisse ütesimegi. Ei tea kas uudistes näidati ka... 

Ära nägime veel mootorsaanivõistluse, pildid siin

Kui aga kulud kokku lüüa, siis seekordne pikk püha (3 päeva) Eesti suusamägedel nõudis elamiseks kohapeal kulutusi umbes sama palju, kui nädalane oleng Slovakkia suusanõlvadel. 

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.