Horvaatia

Broneeri Horvaatia reis Internetist: hotellid Horvaatias, Zagrebis, hotellid Horvaatias, Dubrovnikus.


Reisisiht Horvaatia

Krk - Dalmaatsia saar mis on kaldaga ühendatud silla abil. Baska linn on saare teisel küljel mägede varjus, ilusa liivaranna ja paatidega. Horvaatia on riik, kus leidub praktiliselt kõike, mida Euroopa suudab pakkuda. Sõda mõjutas Horvaatia turismi kümneid aastaid tagasi, praegu on riik ka reisiraamatute poolt soovitatav maailma üks populaarsemaid sihtkohti.

Horvaatia pealinn Zagreb sarnaneb oma vanalinna ja tänavalaternatega veidi Tallinnale.

Croatia - good to go by bike

I travelled about a week in Croatia at Dalmatian coast and Croatian rocky islands by bike. By bus to Croatia from Estonia. My travel route included Zagreb, Split, Trogir, Zadar, Pag island, Rab island, Krk island, Cres island, Lovran, Opatija. Check the <A HREF=http://www.virtualtourist.com/m/.143428/article/153/6/?s=e>Travelogue - Croatia by bike</A> about this trip!<BR> Some facts: Population 4,500,000 inhabitants, 900,000 in Zagreb.

 

Tallinnast lennukiga otse Horvaatiasse

Krk - Dalmaatsia saar mis on kaldaga ühendatud silla abil. Baska linn on saare teisel küljel mägede varjus, ilusa liivaranna ja paatidega.Üks põnevamaid kohti Lõuna-Euroopas - Horvaatia - on alates 19. aprillist otselennu kaugusel Tallinnast, mis on kahtlemata hea uudis. EPL kirjutab, et Estonian Air lendab Dubrovnikusse 19. aprillist 28. oktoobrini kaks korda nädalas, kolmapäeviti ja laupäeviti. Pileteid Dubrovniku liinile saab broneerida alates teisipäevast, ühe suuna hinnad Estonian Airi internetileheküljelt ostes algavad 1150 kroonist. Siin saab Dubrovnikus hotelli broneerida!

Lonely Planet valis 2005. aasta TOP-reisisihiks Horvaatia

See roheliseta sadam ühendab Horvaatia ranniku praamide abil Rabi saarega.Lonely Planeti zürii, mis pannakse kokku kõigist Lonely Planeti toimetajatest üle maailma, valis nagu igal aastal saabunud aasta kuumima sihtkoha, "kuhu peab minema".

Seekord pole vaja väga kaugele minna - kuumim sihtkoht on Horvaatia. Horvaatia kuulub ka Reisijututoa toimetuse lemmikute hulka. Eelmisel aastal oli Horvaatia LP edetabelis neljandal kohal. Teisel kohal oli Hiina, kolmandal Argentina ja neljandal turistide arvu poolest ühe suurima turismituru maailmas moodustav USA.

Järgnesid Costa Rica, Itaalia, Austraalia, Uus-Meremaa, Laos, Liibüa, Vietnam ja mõistagi ei puudu edetabelist ka Tai. Kogu muu jutt on peidus siin lingil olevas pressiteates.

Horvaatias peeti kinni 15 Eesti matkajat

See roheliseta sadam ühendab Horvaatia ranniku praamide abil Rabi saarega.Äripäev, Puhkepäev, 3.10.2003 Kaido Einama

Puhhi matkaklubi praegu kestval matkal Horvaatias peeti kinni 15 Eesti matkajat ja kohtus mõisteti neile trahv, kuna nad ei teavitanud oma asukohast politseid. Eestlaste seas ülipopulaarses sihtkohas Horvaatias nõuab välismaalaste liikumise seadus, et turistid ööbiksid kindlaksmääratud aadressilt, juhuslik telkimine või autos ööbimine on keelatud.

Laineretk 2002

Laineretk 2002a. Pildid ja matkapäevik.

MATKAPÄEVIK
Reede, 16. august 2002
Meie toredal rendibussil ei käi uksed lukku ja esiklaas on täitsa mõraline...

Esimene peatus tehakse Laagri Maksimarketi juures; istme alt kougitakse välja esimesed üllatused - ðampus ja üllatusmuna igaühele. Leiud jagunevad kaheks: vampiirid (veel kaks päeva enne reisi algust kavatsesime sõita Rumeeniasse) ja vee-elukad, seahulgas üks Noa laev (ilmne vihje veeuputusele Euroopas). Kogume kõik kokku ja paneme armatuurlauale maskottideks......

Horvaatiast leiab Euroopa ilusaimad rannikud

Äripäev, Puhkepäev, august 2001 (pikk toimetamiseelne versioon)

Kaido Einama Krk - Dalmaatsia saar mis on kaldaga ühendatud silla abil. Baska linn on saare teisel küljel mägede varjus, ilusa liivaranna ja paatidega.

Kuigi sõda lõppes Horvaatias juba 6 aastat tagasi, hüüatavad paljud ka praegu murelikult, kui kuulevad, et keegi läheb Horvaatiasse reisile.

Sõda on Horvaatia turismile jätnud jälje ka praeguseks, kuid see ei tähenda, et kohapeal tõepoolest midagi karta oleks. Vastupidi – see Vahemere äärne slaavi riik reklaamibki oma Euroopa ilusaimaid randu ja huvitavat mägist loodust lausega “Tulge Horvaatiasse, enne kui turistide massid selle paiga taasavastavad!”

Horvaatia: mida vaadata?

Horvaatia pealinn tellingutes.Zagreb on pealinn. Vaatamist vääriv linn. Kindlasti käi Zagrebis ära, kui Horvaatiasse satud. Natuke meenutab isegi Tallinna oma tänavalaternate ja Toompea-suguse mäega. Ilusad pargid kesklinnas. parkides kohalikud noored, kurameerimas jne.

Plitvice rahvuspark on fantastiline koht, ca 140 km Zagrebist ranniku poole, Dalmaatsia maantee ääres. 16 imeilusat helesinist järve mis on omavahel ühendatud koskede ja jugade kaskaadidega. Suurel järvel sõidab laev.

Paklenica kanjon on ka suurepärane rahvuspark Aadria mere ääres, sõites Zadari suunas pööra Aadria maanteele ja ca 12 km pärast sildid näitavad sisemaa poole. Seal teevad ka profid mägironimist, saab ise mäkke tõusta ja koobastesse mäe otsas ronida.

Asu Horvaatia teemat jälgima

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.