Reisikäru test: Xiaomi MiTU vankri saab vabalt ka käsipagasina kaasa võtta

Xiaomi MiTU käru.

Kui lähed lapsega reisile, siis tekib alati küsimus: kuidas transportida käru? Lennujaamas pagasisse ära andes tähendab see, et käruga harjunud last peab neis lõpututes lennujaamakoridorides süles vedama, kui ta ise on otsustanud mitte omal jalal kõndida ja kui on veel kiire, siis see on juba probleem. Samuti oleks ju hea kaasa võtta selline mugav käru, mille eest ei peaks kallist pagasitasu maksma. Xiaomi MiTU (160 eurot) ongi selline tavaliseks käsipagasi suuruseks kandamiks kokku pakitav kulgur.

Testisime seda käru kohe, kui kõnniteed lubasid, sest nii pisikese käru puhul ei saa eeldada raske maastiku võimekust. 

Käsipagasisse kokkupakkimine tähendab, et kokkulapitud asendis on lastekäru käsipagasi mõõtmetega ja kaaluga 6,8 kg.

Käsipagasisse. Xiaomi MiTU.

Kui esialgu tundus käru vägagi kipakas ja õrn (sest pakitakse kokku väga väikeseks), siis kasutamisel jällegi paistab üllatavalt mugav. Pisikesed rattad küll, aga hea vedrustusega (iga ratta juures on kaks amordiga toetatud vedru), esirattad pöörlevad 360 kraadi ja iste on tugeva ja vetruva alumiiniumisulamist posti küljes. See üks post tagab veel täiendava paindlikkuse ja paistab olevat üsna tugev. Seljatugi on allalastav - täiesti alla, nii et saab lamamisasendis olla. Siis küll võib juhtuda, et käru raskuskese laskub liiga tahapoole, aga äkiliselt kiirendamata hoiab tasakaalu küll. 

Xiaomi MiTU

Maastikuvõimekuses kahtlemine tundus ka olevat asjatu, sest kergelt lumisel teel ja jääkonarustel sõidab käru ilusti ja väga tugevat trügimist ei nõua. Isegi graniidipuruga kõnniteed väga ei raputa.

Siiski paistab kolmeaastase lapsega käru kuidagi väga pisike - kõige enam häirib see, et külgedel pole justnagu midagi ja laps istub lihtsalt seljatoe ja istumisalusega kärus. Kinnitus on viiepunktiline, seega üsna kindel ja vabastus on ühe näpuvajutusega. 

Ka käru lahtivõtmine on võimalik ühe käega - teise käega võib hoida last või rasket reisikotti. Kokkupanek käib ka üsna lihtsalt. Näppu võttes pole 6.8 kg ka eriline raskus.

Xiaomi MiTU

Käru alla võib panna kuni 5 kg raskuse koti, mis on sellise kergkäru jaoks ka hea lisa.

Auto pagasiruumi mahub see käru ka loomulikult üsna lahedalt ära, kui juba lennukisse üles käsipagasi riiulisse.

Xiaomi Mitu käru

Käru pagasiruumis.

Materjalid on õhukesed, aga käele tunduvad kuidagi mugavad ja pehmed. Vihmakatte lukud on veekindlad ja ülalt saab avada ka luugi, et näha, millega laps tegeleb. Tagarataste piduri nupp on ka, mida jalaga vajutada.

Mõnikord meeldib lapsele ka niimoodi kärus istuda.

Kokkuvõtteks on see Xiaomi käru igati sobiv reisikaaslane, kuigi üks kahtluseuss jääb närima - tundub kuidagi pisike ja kipakas, äkki liiga õrn? Samas pole see veel seni kuskilt otsast järgi andnud ja paistab kestvat. 

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.