Hotelliarvustus: W New York - Union Square

Starwoodsi W hotelle leidub igal pool maailmas, New Yorkis on neid ka mitu. Sellepärast maksab lennujaamast kohale tulles täpsustada, millisesse neist on soov minna.

W New York - Union Square asub mõistagi, nagu nimigi ütleb Manhattanil Union Square´il. Täpsemalt 17nda ja Park Avenue S nurgal. See on parajasti ka Broadway külje all, põhjapoolsemad vaatamisväärsused kuni Central Parkini on kõik käe ja jala juures. Jala saab paljudesse kohtadesse takso abita. Aga takso ja metroo pole ka kallid - ühekordne metroopilet 2,50, takso arvestab sõitu ca poole dollariga miili eest ja lisanduvad veel mõned tasud (kohalik maks, tipptunnitasu jne).

Lennujaamast hotelli jõuab ligi tunni ajaga. Takso küsib flat fare raha 60 dollarit, kuid odavamalt saab minibussidega, mis koguvad kokku 11 inimest ja viivad igaühe soovitud sihtkohta Manhattanil. Sellega võib arvestada mitmetunnise sõiduga, aga kui saabudes aja peale pole minekut, siis on minibuss odav ja mugav (alla 20 dollari).

Hotell on küll vanemat sorti, kuid peale lifti pole mujal väga kulumisjälgi näha. Fuajee on väike, art beaux stiilis 1910ndatest, all on väike restoran-baar Olives, kus saab ka hommikusööki. Kuid nagu USA hotellidele kombeks, ei sisaldu see öömaja maksumuses. Kerge hommikusöök läheb maksma 20-28 dollarit.

Ka internet pole USA hotellides tavaliselt tasuta. W küsib neti eest 15 dollarit ööpäevas. Ühendus on keskmine, videot striimida just ei saa, aga meile lugeda ja veebides lehitseda kannatab küll. Kui tasuline internet tundub kallis, siis saab end tasuta netti sisse sokutada hotelli lõunapoolsel küljel, kuhu ulatub teatri- ja filmiakadeemia tudengivõrgu leviala.

Fuajees on samuti WiFi, millesse saab oma numbritoa andmetega tasuliselt registreerides.

Üks (ilmselt hooajaline) soodustus hotellikülalistele on tasuta Acura koos juhiga. Kesklinna piires võib lasta end ära viia kuhu iganes.

Tasuta netti saab end sisse sokutada hotelli lõunapoolsel küljel.

Hotell on loomasõbralik, suitsetajavaenulik ja iPhone´i sõbralik. iPhone´i jaoks on olemas hotelli enda app oma hotelliasjadega kursis olemiseks, öökapil on ka iPhone´i/iPadi dokk.

Numbritoad on avarad ja hinnad algavad 369 dollarist (2012. a okt). See pole Manhattani jaoks tapvalt kõrge hind, pealegi on hotellil hea asukoht ja korralik teenindus. Vaadet küll ei maksa odavama Wonderful-nimelise toaga loota, sest aken avaneb kitsasse siseõue, kuhu ei paista ka päeval eriti valgust. kallimatest numbritubadest aga saab Manhattani ilu nautida.

Läbikostvus on nagu hotellides ikka - hommikul on kergelt kuulda naabri WC-s käimist või samme koridoris. Teenindus on korralik, minibaar, kui keegi seda tarbida tahaks, on rikkalik (ja kallis). WC ja duširuum on keskmised, dušikabiini serv oli natuke lagunenud, vanni pole odavamas ruumis. 

Üldiselt võib korraliku hotelli tahtjale Manhattanil seda öömaja soovitada. Eriti, kui veel kehtib tasuta Acura pakkumine. Külastuse ajal pakuti fuajees hommikul ka tasuta kohvi.

PLUSSID
+ hea asukoha ja hinna suhe
+ tasuta auto

MIINUSED
- kallis internet
- odavamatel ruumidel puudub vaade
- konditsioneer puhub kõvasti ka vähimatel pööretel

PAARIKILOMEETRISE JALUTUSKÄIGU RAADIUSES:
Chelsea market
Staples, Best Buy (elektroonikapoed Union Square´il)
Madison Square
Empire State Building
Broadway
Union Square
Hudson river park
Rockefeller Center

HIND
Alates 369 dollarist (Wonderful-tuba) kuni 4000 dollarini penthouse-sviitides (oktoober 2012)

Asukoht

40.736744, -73.98873100000003

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.