Turismimess Tourest 2018 tuleb viimase kümne aasta suurim - reisibuumi aasta on alanud

Inimesed rannal. Foto: Kaido Einama

Kordame üle, et Eesti inimesed reisivad praegu rohkem, kui kunagi varem: seda kajastab ka viimase kümne aasta suurimaks paisuv turismimess Tourest 2018. 

Järgmisest reedest pühapäevani kestev traditsiooniline reisimess Tourest on tänavu viimase kümne aasta suurim ja esinduslikum. EV100 sünnipäevaürituste programmi kuuluvast Tourestist võtab tänavu osa 560 eksponenti 28 riigist.

Eesti Turismifirmade Liidu peasekretäri Mariann Luguse sõnul on Baltimaade vanim ja suurim reisimess Tourest olnud alati koht, kust leiab häid pakkumisi nii kodumaiseks puhkamiseks kui ka päikese alla lendamiseks. Tänavu on esmakordselt messi ajaloos esindatud Makedoonia, Kuuba ja Maroko stendid.

“28 välisriiki on väga suur number ning see näitab, et Eesti turist on välismaailmas hinnatud külaline, keda püütakse iga hinna eest endale meelitada,” ütles Lugus. “Samas ei juhtu iseenesest midagi ning siinkohal tuleb kiita Eesti turismiettevõtjaid, kes on välisturgudel ja messidel teinud palju tööd, et huvi tekitada nii Eesti turisti kui ka Eestisse reisimise vastu.”

Lisaks suurele valikule päikesereisidele ja kaugetele põnevatele sihtkohtadele leiab iga klient messilt kindlasti ka sobiva puhkusepakkumise Eestisse. Koostöös EASi turismiarenduskeskusega korraldatav “Puhka Eestis” hall on alati olnud populaarne paik, kust leiab parimaid pakkumisi nii spaadesse, elamusreisidele kui aktiivpuhkusele mööda imepärast Eestit. Juubeliväärilises piduehtes on messil kohal kõik maakonnad ja „Puhka Eestis“ hall on kui mini-Eesti.

“Siseturismi numbrid näitasid eelmisel aastal rekordeid ning tuleb tunnustada EASi head tööd, et nii eestimaalased kui ka välisturistid leiavad järjest rohkem aega Tallinnast kaugemale minna ning võrratut Eestit avastada,” ütles Lugus. “Eesti pakub kvaliteetseks puhkuseks nii palju häid võimalusi ning ega ilmaasjata öelda, et enne kui laia maailma minna, tuleks Nuustakul ära käia.”

Eesti 100. sünnipäeva auks saab aga “Elamused ja maitsed” messihallis siirduda kulinaarsele maitserännakule läbi Eestimaa koostöös Eesti Toiduteega. 

“Messil on kohal ligi poolsada väiketegijat 12 erinevast toidupiirkonnast ning kõik pakuvad just oma kodukohale iseloomulikku toidukraami, mis on ehe ja eestimaine,” rääkis Lugus. “Oleme ühe katuse alla koondanud kõik erinevad kodumaised köögid ja tegijad, mis on üsna harukordne, sest sellise maitserännaku tegemiseks tuleks tavaliselt tunde autos veeta ja Eesti risti-rästi läbi sõita.”

Neil, kes soovivad hea Eesti toidu saladustesse pikemalt süüvida, soovitab Lugus kohale tulla Tourest 2018 pühapäevahommikusele brunchile.

“Head ja ehedat eestimaist toitu saab nautida kõikidel messipäevadel, aga viimase messipäeva hommikul korraldame koos Eesti Toiduteega vahva Eesti toidule pühendatud hommikusöögi,” ütles Lugus. “Need, kes kohale tulevad võivad siit ammutada lugematuid põnevaid ideid näiteks selleks, kuidas võimalikult traditsiooniliselt, nüansirikkalt ja pidulikult katta kodudes vabariigi aastapäeva puhul pidulaud. Kõik pakkujad on valmis suhtlema ja väärtuslikke Eesti toidu nippe jagama.”

Tourest on Baltimaade vanim turismimess ja Eestis üks kõige külastatavam mess. Eelmisel aastal toimunud Tourestil käis kolme päeva jooksul kokku üle 28 000 inimese. Messipääse maksab 3 eurot, kuid eelnevalt selle välja trükkides või mobiilist ette näidates on sissepääs tasuta.
 

Asukoht

59.4482268, 24.8078085

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.