2019. aasta parima reisiraamatu kirjutas Rein Kuresoo

Seal, kus talvituvad suitsupääsukesed.

Igal aastal valitakse parimat reisiraamatut, sel kevadel juba üheteistkümnendat korda. Tiitli võitnud Rein Kuresoo raamat "Seal, kus talvituvad suitsupääsukesed" räägib Aafrika loodusest hea huumori ja põhjalikkusega.

Žürii tööd koordineerinud Go Traveli nõukogu esimehe Tiit Pruuli sõnul sai järjekorras üheteistkümnenda reisikirjanduse aastaauhinna võidutöö puhul määravaks see, et teose autor on väljapaistev loodusetundja ja hea jutustamisoskusega giid, kes juhtinud paljusid Aafrika loodusmatku ning oskab neist ka kütkestavalt kirjutada.

Sel aastal traditsioonilist preemia avalikku üleandmist ning reisikirjanduse aruteluõhtut ei toimu. Küll aga paneb reisibüroo Go Travel võitjale tavapäraselt välja auhinna, milleks on 1000 eurot reisiraha.

„Üks korralik giid peab olema hea lugude jutustaja ning seda Kuresoo kindlasti on. Autor tunneb väga hästi kõiki neid loomi, linde ja kalu, kellest ta kirjutab. Ta mitte ainult ei kirjuta elusloodusest nii, et see su silme ees elama hakkab, vaid maalib ka üldisi olustikupilte ülima tõetruudusega. Tõsiste juttude ning ladusalt arusaadavate looduskirjelduste vahel ei puudu ka peenekoeline huumor,“ kirjeldas Pruuli.

„Seda raamatut on nauditav lugeda nii neil, kes teavad Aafrika elanikke vaid "Lõvikuninga" filmi järgi kui ka neil, kes on tõsised loodusehuvilised või peavad lihtsalt lugu haaravast reisikirjandusest,“ lisas Pruuli.

Mullust reisikirjanduse aastat peab Tiit Pruuli tugevaks. „Võrreldes 2018. aastaga oli tegu hea reisikirjanduse aastaga. Oli palju head ja lõbusat seiklust,“ sõnas Pruuli. „Kuna 2020. aastal eriti reisida ei saa, siis nüüd ongi parim aeg kirjutada ja ka lugeda väga häid reisiraamatuid.“

Nominentide hulka jõudsid veel

  • Rene Satsi „Sri Lanka. Nüüd“
  • Andres Karu „Teekond tippu: Minu esimesed 51“
  • „Ehh Uhhuduur! Tee teab“, mille autoriteks on Hannes Ha, Mart Kuusk, Priit Kuusk, Liivo Niglas, Kristjan Prii ja Tanel Rütman

Äramärkimise sai Tõnu Õnnepalu „Aaker“. „See teos tekitas žüriis sama palju vaidlusi kui kaks aastat varem sama autori „Pariis“, kuid taas otsustasime, et me ei võta seda teost siiski reisiraamatuna vaatluse alla,“ kommenteeris Pruuli.

Varasemalt on reisikirjanduspreemia pälvinud Roy Strider, Aime Hansen, Viivi Luik, Mart Kivastik, Janika Kronberg, Heilika Pikkov, Jaan Undusk, Hendrik Relve, Vahur Afanasjev, Peeter Sauter, Berit Renser, Kariina Tšursin-Sootla, Margus Sootla, Enn Kaup jt.

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.