Lottemaast sai Street View vaate

Kui Lottemaa kanti Google´i Street Views´st vaadata, siis praegu on seal näha kunagine lagunenud sõjaväeosa ja ei kuskil jäneste või kassi maja. Kuid Street View panoraame saab nüüd ka igaüks ise pildistada.

Kuidas see siis käib? Iseenesest siin midagi keerulist pole. Vaja on nutitelefoni uusima Androidiga (versioon 4.4) ja ka mudel peab olema selline, et toetab Google Camera app´i. Kõige lihtsam on vaadata Google´i kontoga sisse logides veebist sellelt lingilt, kas sinu telefon (või tahvel) toetab Google Camera rakendust. Kui toetab, vajuta install ja hetke pärast on Google´i kaamerarakendus telefonis olemas.

Vali rakenduse menüüst Photo Sphere, see teeb igas suunas 360-kraadiseid "mullipilte".

Nüüd pildista enda ümber, hoides kaamerat võimalikult samas punktis. Alusta vasakult paremale panoraami pildistamist: kaamera ise juhib, kuhu järgmisena oma telefon suunata. Kui ring on täis, võta üles ka taevas enda kohal ja maapind enda all. Alla pildistades saab ennast täielikult pildilt eemaldada, astudes veidi kõrvale, aga hoides telefoni ikka enam-vähem samas punktis, aga suunatuna alla.

Kui kõik pildid on tehtud, töötleb telefon sfääri mõnda aega, ühtlustab säri ja tonaalsuse ning kleebib "mulliks" kokku. Telefonis saab sfäärilist pilti nihutada ja suurendada igas suunas.

See on vaid üks kaader Street View´ pildijadast, millega me saame mööda tänavaid igas suunas ringi vaadata. Kui tahta teha korralikku Street View´d, peaksime me nüüd astuma kümme meetrit edasi ja kordama kogu protseduuri, tehes järgmise mullipildi. Ja kõik need pildid peaksime üles laadima oma Google Viewsi kontole koos kaardil määratud asukohaga (telefonil peab kaamera juures olema lubatud asukoha salvestamine).

Vali oma Street View panoraamid välja, need sätitakse asukohaga kaardile ja neid pöörates saab linkida pildid juba navigeeritavaks Street View vaateks. Google muuseas vaatab avalikustatud vaated üle ja kannab kvaliteedikontrolli läbinud sfäärid Google Mapsi kaardile. Hiljem saavad seda siis ka teised vaadata.

Nüüd aga tagasi Lottemaa Street View juurde. Praegu näeb Lottemaa Google Street View´s kuskilt Lotte maja juurest vaadates välja selline (kui siia peaks ilmuma Lottemaa peale Google´i uuendust, siis selgituseks - praegu on näha mingi sõjaväe rohtukasvanud platvorm õhutõrjeseadeldise jaoks vms ja kõik on võssa kasvanud):

Nüüd aga paneme kokku kolmest pildist Street View olukorrast Lottemaal praegu:

Liigu ringi, vajutades nooltele samamoodi nagu Street View´s. Ja järgmisena saad juba oma Street View ise teha, kasutades oma Androiditelefoni.

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.